Dabar populiaru
Publikuota: 2011 lapkričio 25d. 07:00

Visų vilniečių butas

„Netikrus“ vilniečius ketinama „apgyvendinti“ bute Gedimino pr.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / „Netikrus“ vilniečius ketinama „apgyvendinti“ bute Gedimino pr.

Gyvenate Vilniuje, bet neturite kur prisiregistruoti? Prašome į savivaldybei priklausantį butą. Ne kokiame miesto užkampyje, o pačiame Gedimino prospekte.

Vilniuje gyvenantiems, bet čia savo gyvenamosios vietos nedeklaravusiems žmonėms savivaldybė iš pradžių ketino pasiūlyti apleistą lūšną Trakų gatvėje, tačiau tarybos posėdžio metu paaiškėjo kitas adresas. Politikai balsavo už siūlymą leisti visiems registruotis kur kas prašmatniau atrodančioje vietoje – bute, adresu Gedimino pr. 24–40.

Tikra svajonė

Paklausus, kodėl iki šiol šiame bute niekas negyvena, juk sostinėje susidarė tūkstantinės laukiančiųjų socialinio būsto eilės, Vilniaus savivaldybės atsakymas buvo trumpas: „Bute niekas negyvena, nes jis skirtas būtent šiam tarybos sprendimui įgyvendinti.“

Tačiau gyvenamosios vietos deklaravimas nesuteiks teisės į šio buto nuomą ar nuosavybę, taigi iš tiesų gyventi čia neleidžiama.

Butas – ankštas, vos kelių dešimčių kvadratinių metrų. Bet šildomas ir su patogumais – tikra prašančių socialinio būsto vilniečių svajonė.

Tačiau Vilniaus valdžia įsitikinusi – leidus šiame bute deklaruoti savo gyvenamąją vietą „netikriems“ vilniečiams, bus kur kas daugiau naudos, nei apgyvendinti ten vieną šeimą. Mat kuo daugiau oficialių vilniečių – tuo daugiau ir Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) lėšų sostinės biudžetui.

Teisinių klaidų valdžia nemato

Vilniaus savivaldybė ranka numojo į opozicijos priekaištus, kad žmonės dabar galės melagingai deklaruoti gyvenamąją vietą. Toks deklaravimas, anot sostinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovų, apsunkina specialiųjų tarnybų, taip pat teismų, antstolių ir notarų darbą.

Teisininkų pastabos, kad šiame bute prisiregistravusius piliečius, jeigu jie čia sumanytų iš tiesų apsigyventi, iškeldinti galėtų tik teismas, savivaldybei taip pat neatrodo svarbios. Jos teisininkai esą patvirtino, kad fiktyvi registracija atitinka visus teisinius reikalavimus.

Norinčiųjų jau yra

Norinčiųjų deklaruoti savo gyvenamąją vietą savivaldybės nurodytame bute jau yra. Tarp jų – vienos Vilniaus aukštosios mokyklos ketvirtakursė Simona. Vilniuje nekilnojamojo turto neturinti mergina mielai sutinka prisiregistruoti visų vilniečių bute Gedimino prospekte.

Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus dalis vilniečių mokamo GPM skiriama kitiems Lietuvos miestams, kuriuose jie yra deklaravę savo gyvenamąją vietą, nors faktiškai dirba ir gyvena Vilniuje. Vilniaus savivaldybės teigimu, šiuo metu sostinė kitoms savivaldybėms kasmet perveda apie 200 mln. Lt, o iš kitų savivaldybių gauna tik apie 17 mln. Lt GPM.

Gedimino pr. 24–40 savo gyvenamąją vietą galima bus deklaruoti nuo gruodžio 5 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min