Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visuomenės dalyvavimas teismų veikloje – skaidresni teismų procesai

Susitikimo akimirka
Prezidentės spaudos tarnybos nuotr. / Susitikimo akimirka
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį susitikusi su teismų atstovais prezidentė Dalia Grybauskaitė su jais aptarė, kaip tobulinti Lietuvos teismų darbą ir skatinti aktyvų visuomenės dalyvavimą teismų veikloje.

Šiuos klausimus prezidentė aptarė su Teisėjų tarybos pirmininke Laima Garneliene, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininku Gintaru Kryževičiumi, Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininku Ričardu Piličiausku ir Lietuvos apeliacinio teismo pirmininku Egidijumi Žironu. Tai pirmasis bendras prezidentės susitikimas su Teisėjų tarybos pirmininke ir neseniai paskirtais Lietuvos aukščiausių teismų vadovais.

„Teigiamos permainos teismų veikloje įmanomos tik pakeitus požiūrį į žmogų. Teisingumo ieškančiam piliečiui turi būti užtikrinta aiški ir suprantama kreipimosi į teismą procedūra, vėliau – skaidrus, sąžiningas ir savalaikis teisminis procesas. Modernių technologijų taikymas taip pat paskatintų pažangesnį ir efektyvesnį teismų darbą, o teisminės procedūros taptų paprastesnės. Stiprindami žmonių pasitikėjimą teismais, mes stiprinsime jų pasitikėjimą valstybe", – pabrėžė prezidentė.

Pasak šalies vadovės, aktyvus visuomenės dalyvavimas teismų veikloje taip pat užtikrintų skaidrų, atvirą ir demokratišką teismų darbą. Viena galimų tokio dalyvavimo formų – visuomenės atstovų įtraukimas į teismų veiklą. Prezidentė D.Grybauskaitė informavo, jog dėl platesnio visuomenės dalyvavimo teismų procese – tarėjų instituto įvedimo – bus sudaryta speciali darbo grupė.

Savo ruožtu teismų atstovai atkreipė prezidentės dėmesį į įstatymų leidybos proceso problemas, stringantį teismų veiklos tobulinimui svarbių teisės aktų svarstymą, kas galėtų padėti žmonėms greičiau ir efektyviau ginti jų teises ir interesus. Lietuvos teismų vadovai taip pat akcentavo, jog prezidentės Seimui pateiktos teisės aktų pataisos, numatančios antikorupcinių įstatymų griežtinimą, yra svarbus žingsnis kovoje su nusikalstamumu ir siekiant užtikrinti skaidrumą visuose valstybės gyvenimo sektoriuose.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min