Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visuomenininkai ragina prezidentę neskirti Piličiausko LVAT vadovu dėl sprendimo Tomkaus byloje

Politologų teigimu, D.Grybauskaitės veiksmai ateinančiais metais priklausys nuo situacijos šalies viduje ir užsienyje.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / D.Grybauskaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Visuomeninė organizacija Piliečių santalka trečiadienį paragino prezidentę Dalia Grybauskaitę neskirti Ričardo Piličiausko Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo pirmininko, nes prieš penkerius metus jis priėmė, organizacijos teigimu, nepagrįstą sprendimą byloje dėl galimo rasinės nesantaikos kurstymo.

Viešą laišką prezidentei ir Teisėjų tarybai pasirašė Darius Kuolys, Andrius Navickas, Romas Sakadolskis, taip pat Europos Parlamento narys Leonidas Donskis.

Visuomenininkai primena prieš penkerius metus vykusį teismo procesą dėl publikacijų ir karikatūrų dienraščiuose „Respublika“ bei „Vakaro žinios“, kurias kritikai įvertino kaip nukreiptas prieš žydus ir homoseksualus.

Visuomenininkai primena prieš penkerius metus vykusį teismo procesą dėl publikacijų ir karikatūrų dienraščiuose „Respublika“ bei „Vakaro žinios“, kurias kritikai įvertino kaip nukreiptas prieš žydus ir homoseksualus.

Kreipimesi primenama, kad 2005 metų liepos 7 dieną Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas dėl minėtų publikacijų patraukė dienraščių „Respublika“ ir „Vakaro žinios“ leidėją Vitą Tomkų administracinėn atsakomybėn ir skyrė jam piniginę baudą. Teismas konstatavo, kad šio asmens vadovaujamuose dienraščiuose ir specialiuose leidiniuose publikuotas straipsnių ciklas ir iliustracijos buvo kryptinga propagandinė akcija, siekusi kurstyti nacionalinę, rasinę, religinę nesantaiką.

Tačiau 2005 metų rugsėjo 16 dieną Vyriausiojo administracinio teismo teisėjų kolegija, kurios teisėju pranešėju byloje buvo R.Piličiauskas, panaikino Vilniaus miesto 2-ojo apylinkės teismo nutarimą ir administracinių teisės pažeidimų bylą nutraukė.

Kaip rašoma pranešime spaudai, teisėjas R.Piličiauskas kartu su kolegomis tokį nutarimą priėmė teigdami, kad V.Tomkus yra persekiojamas antrąkart, o tai teisinėje valstybėje draudžiama. Mat prieš tai jam buvusi kelta baudžiamoji byla, bet, nesurinkus pakankamai duomenų, ji nutraukta.

„Prieš penkerius metus priimtas Vyriausiojo administracinio teismo sprendimas Lietuvos visuomenei ir tarptautinei bendrijai paskelbė žinią, kad tautinės ir religinės nesantaikos kurstymas, antisemitinių ir ksenofobinių idėjų propagavimas Lietuvos aukščiausios teisminės valdžios yra toleruojamas ir ginamas“, – rašoma kreipimesi.

Anot visuomenininkų, paskyrus teisėją R.Piličiauską Vyriausiojo administracinio teismo pirmininku, „būtų pažemintas teisminės valdžios autoritetas bei padaryta žala Lietuvos Respublikai ir jos tarptautiniam prestižui“.

Ar teisėjas R.Piličiauskas tinkamas vadovauti Vyriausiajam administraciniam teismui, Teisėjų taryba svarstys šį penktadienį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min