Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visvaldas Matijošaitis: etikos sargai baudžia tik tuos, kuriuos kažkas paskundžia

Visvaldas Matijošaitis su žmona Irena
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Visvaldas Matijošaitis su žmona Irena
Šaltinis: 15min
0
A A

Šią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija nutarė, jog Kauno miesto savivaldybės tarybos nariai, priklausantys visuomeniniam judėjimui „Vieningas Kaunas“, – „Vičiūnų“ įmonių grupės valdybos pirmininkas Visvaldas Matijošaitis, jo žmona Irena Matijošaitienė, Tomas Bagdonavičius ir Povilas Mačiulis neteisėtai balsavo dėl nekilnojamojo turto mokesčio tarifų.

Verslininkas V.Matijošaitis tokius kaltinimus vadina absurdiškais: „Ką valdau aš ir mano šeimos nariai, esu viešai deklaravęs, ir su nekilnojamojo turto mokesčiu esu susijęs tiek pat, kiek bet kuris Lietuvos dirbantis žmogus arba ir kiti tarybos nariai, kurie kaskart priima sprendimus dėl įvairių mokesčių nustatymų”.

Minėtas sprendimas buvo priimtas atsižvelgiant į tai, kad V. ir I.Matijošaičiai valdo akcijų paketus įmonėse, o tarybos nariai T.Bagdonavičius ir P.Mačiulis buvo darbo santykiais susiję su bendrovėmis, kurių akcininku ir valdybos nariu yra V.Matijošaitis.

Tačiau, kaip teigiama „Vieningo Kauno“ pranešime, balsavimo metu P.Mačiulis buvo mero pavaduotojas ir jokio kito darbo, įskaitant ir nurodytas V.Matijošaičio įmones, nedirbo.

Penktadienį išplatintame pranešime taip pat nurodoma su kokiomis įmonėmis yra susiję dauguma Tarybos narių, kurie dėl to, esą, taip pat turėjo nusišalinti nuo balsavimo dėl  nekilnojamojo turto mokesčio tarifų 2012 metams nustatymo.

Pasiūlymą palaikė visi nariai

Tarybai gegužės 26 d. svarstant sprendimo projektą dėl nekilnojamojo turto mokesčio tarifų 2012 metams nustatymo, „Vieningo Kauno“ frakcijos nariai teikė pasiūlymą dėl nekilnojamojo turto mokesčio tarifų diferencijavimo ir padidinimo.

Frakcijos iniciatyva buvo inicijuojamas ir nekilnojamojo turto mokesčio didinimas apleistiems ir neprižiūrimiems statiniams. „Vieningo Kauno“ frakcijos nariai tarybos posėdžio metu siūlė kreiptis į įstatymų leidybos teisę turinčią instituciją dėl mokesčio tarifo tokiems statiniams padidinimo iki 3 procentų.

Šią V.Matijošaičio idėją palaikė visi tarybos nariai, todėl „Vieningo Kauno“ frakcija  dar 2011 m. birželio mėnesį raštu kreipėsi į prezidentę, į Seimą ir Vyriausybę dėl  Nekilnojamojo turto įstatymo pataisų dėl neprižiūrimų pastatų mokesčio tarifo padidinimo, nes su šia problema susiduria ir kiti miestai.  

Beveik visi – pasiturintys

Atsižvelgiant į tai ir į kitus paskutinius įvykius, „Vieningas Kaunas“ inicijuoja etikos sargus išnagrinėti šį nutarimą iš esmės ir pažvelgti į situaciją plačiau. Judėjimas klausia, ar galima bausti tik tuos asmenis, kuriuos kažkas anonimiškai, padirbant kito žmogaus parašą, apskundžia?

Beveik visi tarybos nariai yra pasiturintys žmonės ir valdo įmonių akcijas arba yra įmonių direktoriai.

„Esu priverstas etikos sargams dar kartą priminti viešas kitų tarybos narių turto deklaracijas, nes, manau, kad, ir kiti tarybos nariai dirbdami įmonėse, kurios galimai moka nekilnojamojo turto mokesčius,  ar valdo tokių įmonių akcijas yra tiesiogiai suinteresuoti Tarybos sprendimo, dėl nekilnojamojo turto tarifų 2012 metams, nustatymo, priėmimu. Manau, kad balsuojant už šį sprendimą beveik visi tarybos nariai privalėjo nusišalinti, tačiau to nepadarė galimai siekdami neva sau naudos“, – sako V.Matijošaitis.

Todėl dauguma tarybos narių galėjo nesilaikyti Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo ir galėjo pažeisti nuostatas.

„Atsižvelgiant į etikos sargų išvadas, šių ir kitų asmenų užimamos pareigos taip pat leidžia teigti, kad jie galėjo turėti tiesioginių interesų susijusių su nekilnojamojo turto mokesčio tarifų nustatymu.

„Vieningas Kaunas“ mano, kad etikos sargų tyrimas atliktas neobjektyviai, remiantis sunkiai suvokiamais kriterijais, nes vienus už tą patį įvykį etikos sargai išteisina, o kitus nubaudžia“, – sakoma „Vieningo Kauno“ pranešime spaudai.

Politikų sąsajos su įmonėmis

Ona Balžekienė. AB „Audimas“ akcininkė. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali daryti įtaką įmonės veiklos rezultatams, dividendų dydžiui.

Tautvydas Barštys. AB „Kaišiadorių paukštynas“ akcininkas, UAB „Mairūnas“ akcininkas,  T.Barščio IĮ savininkas ir direktorius, AB „Vilniaus paukštynas“ akcininkas ir generalinis direktorius, UAB „Tubus“ akcininkas, AB „Kauno grūdai“ akcininkas ir generalinis direktorius. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali daryti įtaką įmonių veiklos rezultatams, dividendų dydžiui bei darbo užmokesčiui.

Gediminas Budnikas. Žmona UAB „Pastatų priežiūros paslaugos“. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali daryti įtaką darbo užmokesčio dydžiui.

Stasys Buškevičius. Dirba UAB „Kauno gatvių apšvietimas“, dalyvauja AB „Kauno energija“ veikloje. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali daryti įtaką įmonių veiklos rezultatams, darbo užmokesčiui ar kitoms gaunamoms pajamoms.

Gintaras Jonas Furmanavičius. AB „Teo“ akcininkas. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali daryti įtaką įmonės veiklos rezultatams, dividendų dydžiui.

Židrūnas Garšva. UAB „Munava“ akcininkas ir direktorius, UAB „Dextera“ akcininkas ir pirkimų direktorius, UAB „Statybų verslo centras direktorius“. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali daryti įtaką įmonių veiklos rezultatams, dividendų dydžiui, darbo užmokesčio dydžiui.

Vygantas Gudėnas. AB „Invetex“ akcininkas. UAB „Mortos svetainė“ akcininkas. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali turėti  įtakos įmonės veiklos rezultatams, dividendų dydžiui.

Simonas Kairys. Dirba AB „Lietuvos paštas“. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali turėti įtakos  įmonės veiklos rezultatams, darbo užmokesčio dydžiui.

Aušrys Kriščiūnas. UAB „Saugiai“ projektų vadovas,  žmona –  asistentė. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali turėti įtakos įmonės veiklos rezultatams, darbo užmokesčio dydžiui.

Kęstutis Kriščiūnas. UAB „Manuli flui connecto“ vadybininkas. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali turėti įtakos įmonės veiklos rezultatams, darbo užmokesčio dydžiui. Šią „Vieningo Kauno“ pateiktą informaciją paneigė „Manuli flui connecto“ atstovas, kurio teigimu K.Kriščiūnas niekada bendrovėje nedirbo.

Loreta Kudarienė. „AB Invalda“ akcininkė. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali turėti įtakos įmonės veiklos rezultatams, dividendų dydžiui.

Rimantas Mikaitis. Žmona UAB „Pastatų idėjų įgyvendinimas“ direktorė. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali turėti įtakos įmonės veiklos rezultatams, darbo užmokesčio dydžiui.

Artūras Orlauskas. IĮ „Komunikavimo segmentai“ savininkas, UAB „Ekopolis“ akcininkas ir direktorius, UAB „Aspius akcininkas“, UAB „Komsega“ akcininkas. Žmona UAB „Komunalinių paslaugų centras“ vadybininkė. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis galimai įtakoja įmonių veiklos rezultatus, dividendų dydį, darbo užmokesčio dydį.

Marijus Panceris. Dirba UAB „Struktūra“. Žmona AB SEB banko klientų aptarnavimo vadybininkė bei verčiasi finansinio tarpininkavimo individualia veikla. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali turėti įtakos įmonių veiklos rezultatams, darbo užmokesčio ar kitų pajamų dydžiui.

Aušra Ručienė. UAB „Ručenta“ akcininkė. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali turėti įtakos įmonės veiklos rezultatams, dividendų dydžiui.

Gintarė Skaistė. UAB Tesuma prekybos vadovė ir akcininkė. UAB „Motis“ akcininkė. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis galimai įtakoja įmonės veiklos rezultatus, dividendų dydį, darbo užmokesčio dydį.

Artūras Tepelys. UAB „Aisteka“ akcininkas ir direktorius. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali turėti įtakos įmonės veiklos rezultatams, dividendų dydžiui, darbo užmokesčio dydžiui.

Valys Venclovas. UAB „Gatvių apšvietimas“ generalinis direktorius. Nekilnojamojo turto mokesčio dydis gali turėti įtakos įmonės veiklos rezultatams, darbo užmokesčio dydžiui.

Asmeniniai ryšiai su vadovais

„Vieningas Kaunas“ taip pat nurodo, kad daugelis Kauno politikų yra susiję asmeniniais ryšiais su stambių įmonių vadovais. Tai – Anželika Banevičienė, Petras Bingelis, Stanislovas Buškevičius, Edita Gudišauskienė, Loreta Kekienė, Andrius Kupčinskas,  Algimantas Kurlavičius, Gintautas Labanauskas, Antanina Medviedevienė,  Kęstutis Mikėnas, Kazimieras Nausėda, Jūratė Elena Norvaišienė,  Ona Nijolė Rudgalvienė, Vytautas Vasilenko, Gediminas Žukauskas.

E.Gudišauskienė buvo Kauno miesto savivaldybės administracijos direktorė, A.Kupčinskas – meras. Eidami šias pareigas jie priimdavo daugelį sprendimų susijusių su nekilnojamuoju turtu. Gintautas Labanauskas yra „Vidaus vandens direkcijos“ generalinis direktorius, Gediminas Žukauskas yra „Kauno vandenų“ eksploatacijos direktorius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min