Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Visvaldui Račkauskui vietoj gatvės – valstybinė pensija

Raimundas Palaitis ir Visvaldas Račkauskas
BFL nuotr. / Raimundas Palaitis ir Visvaldas Račkauskas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Dokumentų klastojimu ir piktnaudžiavimu tarnyba įtariamas buvęs generalinio policijos komisaro pavaduotojas Visvaldas Račkauskas gatvėje neatsidurs. Nors viešai buvo skelbiama, kad jis pasiprašė atleidžiamas ir vidaus reikalų ministras šį jo prašymą patenkino, iš tiesų V.Račkauskas traukia ne į Darbo biržą, o į pensiją.

„V.Račkauskas buvo atleistas iš vidaus tarnybos paties prašymu dėl išėjimo į pensiją“, – patvirtino Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Protokolo ir viešųjų ryšius skyrius.

Papildyta 11.40 val.: Vėliau VRM patikslino, kad V.Račkauskui pensija V. Račkauskui buvo paskirta dar 2000 m. gruodžio 22 dieną (stažas – 22 m. 7 mėn. 7 d.), išėjus jam iš Policijos generalinio komisaro posto.

„Tad jis ne naujai išleistas į pensiją, o teisėtai į ją grąžintas“, – patikslino VRM.

Gaus didelę pensiją

Pareigūną išleidžiant į pensiją jo noru išeitinė kompensacija nemokama, tačiau V.Račkauskui artimiausiu metu bus skiriama valstybinė pensija.

VRM kol kas nesuskaičiavo, kokio dydžio valstybinė pensija bus mokama piktnaudžiavimu tarnyba ir dokumentų klastojimu įtariamam V.Račkauskui, tačiau patvirtino, kad pensija įtariamajam priklauso.

„Konkretus pensijos dydis dar nėra aiškus, nes asmuo ką tik išėjo iš tarnybos, ir pensija dar nėra paskirta“, – teigia VRM Protokolo ir viešųjų ryšių skyrius.

„15min“ žiniomis, valstybinė pensija V.Račkauskui turėtų siekti ne mažiau nei 2 tūkst. litų.

Teisės į valstybinę pensiją V.Račkauskas neprarastų net tuo atveju, jei jo kaltė  būtų įrodyta teisme.

Profsąjunga pasipiktino

Pareigūnų profesinę sąjungą papiktino žinia, kad susikompromitavęs policijos pareigūnas išsaugos teisę į garbingiems policininkams numatomas privilegijas.

Pasak Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininko Vytauto Bako, V.Račkausko atleidimo istorija rodo, jog vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis taiko dvigubus standartus.

„Įtariami nusikaltimais paprasti pareigūnai yra atleidžiami be jokių privilegijų, socialinių garantijų, o tik su gėda. Tuo tarpu V.Račkauskas, imituojant, kad jis atleistas, tik palydėtas į pensiją. Išleidžiant galimai sunkų nusikaltimą, viešąją policiją pažeminusią veiką padariusį V.Račkauską į pensiją tikrai yra taikomi dvigubi standartai“, – įsitikinęs V.Bakas.

Protestuoti trukdo politika

Įtariami nusikaltimais paprasti pareigūnai yra atleidžiami be jokių privilegijų, socialinių garantijų, o tik su gėda, – piktinosi V.Bakas.

Anot jo, vidaus reikalų ministras R.Palaitis turėjo ne leisti V.Račkauskui išeiti į pensiją, o skubiai jį nušalinti nuo pareigų ir užkirsti kelią jam naudotis bet kokiomis pareigūnams taikomomis socialinėmis garantijomis.

Papildyta 11.40 val.:

VRM su tokia V.Bako pozicija nesutinka. Ministerijos vertinimu, Nacionalinis pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimas pasuko politikavimo keliu.

„Skirtingai nei leido sau interpretuoti šio susivienijimo vadovas, pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus už įtarimus pareigūnai iš vidaus tarnybos neatleidžiami – atleidžiami tik esant teismo kaltinamajam nuosprendžiui“, – aiškina VRM.

Sužinojus, kad V.Račkauskas eina į pensiją, pasak V.Bako, kilo pareigūnų pasipiktinimas.

„Mane pareigūnai pradėjo atakuoti siūlymais daryti protesto akciją dėl tokio pasirinkto būdo. Drąsiaus Kedžio byla yra labai politizuota, tai ir čia yra labai daug politikos. Tik tai atgrasina nuo protestų, kitu atveju būtume išėję į gatves jau kitą dieną po jo išleidimo į pensiją“, – tikina VBakas.

Be to, profsąjungos vadovas mano, kad V.Račkauskui, kaip pažeminusiam policininko vardą, turėtų būti draudžiama ir švenčių dienomis vilkėti tarnybinę uniformą. Dabar tokią teisę V.Račkauskas turi kaip buvęs generalinis policijos komisaras.

Išeina iš darbo

Baltijos TV nuotr./Tomas Ulpis teisme
Baltijos TV nuotr./Tomas Ulpis teisme

Piktnaudžiavimu tarnyba ir pareigų neatlikimu, kaip ir jo viršininkas V.Račkauskas, įtariamas Tomas Ulpis atšauktas iš Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovo pareigų, jis yra įteikęs atsistatydinimo pareiškimą.

Policijos vadovas Saulius Skvernelis leido suprasti, jog ir daugiau pareigūnų yra pateikę prašymus atsistatydinti iškilus aplinkybėms, esą policija nuo prokurorų nuslėpė informaciją apie asmenis, galinčius duoti parodymus dėl Kauno žudynių.

T.Ulpis trečiadienį buvo apklaustas Vilniaus miesto 1-ajame teisme. Pasak šaltinių, jis teisėjui tvirtino, kad nurodymą nuslėpti žinias apie informatorių davė V.Račkauskas.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min