Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vitalijus Gailius pasidavė – su „saugumiečių gauja“ nebekovos

Vitalijus Gailius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vitalijus Gailius
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybės saugumo departamentas (VSD) antradienį pasigyrė, kad Generalinė prokuratūra galutinai atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Vitalijaus Gailiaus skundų, kuriuose jis kalba apie esą neteisėtus VSD direktoriaus Romualdo Vaišnoro veiksmus bei „saugumiečių gaują“. Pats V.Gailius sako, kad šio Generalinės prokuratūros sprendimo nebeskundė, nes nebesitiki, kad prokuratūra tirs pati savo veiksmus.

Žodžių neišsižada

Anksčiau išsakytų minčių, kad VSD galimai užsiima neteisėtai veikla V.Gailius neišsižada. Jis tikino, kad Generalinė prokuratūra jo skundus tirti atsisako jau trečią kartą. Prieš tai buvusius du atsisakymus V.Gailius aiškina skundęs ir bylas teismuose dėl to laimėjęs.

„Iš tikrųjų tiek Vilniaus apygardos teismas, tiek Vilniaus apylinkės teismas buvo įpareigojęs Generalinę prokuratūrą tirti mano pareiškimą, tačiau ji nevykdė teismo sprendimo ir nepradėjo tirti. Tai visiškai logiška, nes, mano nuomone, tuos veiksmus dėl kurio rašiau skundus, pareigūnai atliko ne be Generalinės prokuratūros vadovybės žinios. Todėl jie ir vengia tirti šį pareiškimą“, – teigė Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas V.Gailius.

Teismas buvo įpareigojęs Generalinę prokuratūrą tirti mano pareiškimą, tačiau ji nevykdė teismo sprendimo, –- sako V.Gailius.

Anot Seimo nario, kelintą sykį skųsti Generalinės prokuratūros sprendimą nepradėti tyrimo teismams jis nebemato prasmės, nes taip būtų tik gaišinamas teismų laikas, o tyrimas vis tiek nebūtų pradėtas.  
 
VSD švenčia pergalę

Tuo tarpu VSD tikina, kad tyrimas buvo nepradėtas dėl to, kad V.Gailiaus žodžiuose nebuvo nė lašo to, ką būtų galima įrodyti.

„Generalinės prokuratūros nutarime nedviprasmiškai sakoma, kad nė vienas V.Gailiaus nurodytas faktas nepasitvirtino“, – teigiama VSD išplatintame pranešime spaudai.

Generalinės prokuratūros nutarime nedviprasmiškai sakoma, kad nė vienas V.Gailiaus nurodytas faktas nepasitvirtino, – rašo VSD.

Departamentas pabrėžia apgailestaujantis, kad už žodžius apie „banditinę saugumiečių gaują“ negali V.Gailiaus apkaltinti šmeižtu, nes buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas juos pateikęs „nepriekaištinga teisine kalba“.

Nepaisant to, VSD tvirtina, kad V.Gailiaus pareiškimai padarė didžiulę žalą Departamento reputacijai, visuomenės pasitikėjimui VSD veikla ir pareigūnais.

Neturi ką veikti?

V.Gailius stebisi, kad retai kada pranešimus spaudai platinantis VSD šįkart jam suteikė tiek garbės ir skyrė laiko informacijai platinti.

Seimo narys įsitikinęs, kad šiuo metu VSD turėtų domėtis ne 2012 m. jo pagarsintomis mintimis ir surašytais skundai, o Lietuvos saugumo situacijos stebėjimu.

„Šiandien, kai daliai Europos valstybių kilusios maksimalios grėsmės, VSD ir toliau užsiima tuo, kuo neturėtų užsiiminėti“, – vertina jis.

Anot V.Gailiaus, VSD šiuo metu turėtų būti ypatingai užsiėmęs ir nuolat teikti gyventojams bei valstybės institucijoms informaciją. Tuo tarpu VSD vadovas Gediminas Grina, anot politiko, tegali pakalbėti apie tai, ką galima paskaityti internete.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min