Dabar populiaru
Publikuota: 2012 balandžio 3d. 11:55

Vitalijus Gailius nori grįžti į FNTT ir likti tarnybiniame bute

Vitalijus Gailius
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr. / Vitalijus Gailius

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas antradienį išnagrinėjo iš Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos direktoriaus pareigų atleisto Vitalijaus Gailiaus skundą, kuriuo jis prašo teismo sustabdyti konkursą į įstaigos vadovo pareigas pakeičiant jam nepalankų pirmos instancijos teismo sprendimą netaikyti reikalavimo užtikrinimo priemonių.

LVAT sprendimas bus paskelbtas trečiadienį. Jis bus galutinis ir neskundžiamas.

Konkursas į FNTT vadovo postą jau yra įvykęs, jį laimėjo ir dabar FNTT vadovauja Kęstutis Jucevičius. Žurnalistų paklaustas, kaip tokią situaciją išspręsti, V.Gailius atsakė, kad tą turi padaryti teismas.

„Prašau gerbiamo teismo taikyti reikalavimo užtikrinimo priemones“, – teismui sakė V.Gailius.

Jis taip pat nenorėtų kraustytis iš tarnybinio buto Vilniuje.

„Laikausi sutarties sąlygų, nuomą moku (...), apskundžiau sprendimą atleisti iš tarnybos, jokios gyvenamosios patalpos Vilniaus mieste neturiu“, – teisme kalbėjo V.Gailius.

Buvęs FNTT direktorius šiuo metu dirba Klaipėdos bendrovėje Vakarų laivų gamykla.

Į posėdį buvęs FNTT vadovas atvyko kartu su advokatu Raimondu Jurka.

Vidaus reikalų ministerijai (VRM) atstovauja Irina Urbonė.

Atsakovu šioje byloje patraukti Vidaus reikalų ministerija, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba, Valstybės saugumo departamentas, Lietuvos valstybė. Trečiuoju asmeniu patraukta Krašto apsaugos ministerija. Išskyrus VRM kitos institucijos savo atstovų į teismą neatsiuntė.

Vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio sprendimą atleisti jį iš pareigų apskundęs V.Gailius Vilniaus apygardos administracinio teismo paprašė skubiai įpareigoti sustabdyti ministerijos paskelbtą konkursą FNTT direktoriaus pareigoms eiti ir įpareigoti FNTT iki sprendimo priėmimo dienos nenutraukti tarnybinės gyvenamosios patalpos nuomos sutarties.

R.Palaitis V.Gailių ir jo pavaduotoją Vytautą Giržadą iš pareigų atleido vasario 15 dieną, motyvuodamas Valstybės saugumo departamento medžiaga. Anksčiau šie pareigūnai tikrinti poligrafu dėl informacijos apie banką „Snoras“ atskleidimo.

Valdančiajai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams ir premjerui Andriui Kubiliui pareiškus, kad šis žingsnis nemotyvuotas ir buvę pareigūnai turi būti grąžinti į pareigas, kilo valdančiosios koalicijos krizė. R.Palaitis kovo viduryje pasitraukė iš ministro pareigų. Prezidentė D.Grybauskaitė teigė, kad vidaus reikalų ministras elgėsi pagal įstatymus.

Netrukus po pareigūnų atleidimo VRM paskelbė konkursą į FNTT vadovo pareigas. Konkursas įvyko nepaisant Vyriausybės rekomendacijos jį stabdyti. Konkursą laimėjo ir FNTT dabar vadovauja K.Jucevičius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min