Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2009 12 18

V.Matuzas iš Panevėžio mero pareigų pernai atleistas neteisėtai

2008 metų birželį dabartinis parlamentaras konservatorius Vitas Matuzas buvo neteisėtai atleistas iš Panevėžio mero pareigų, ketvirtadienį paskelbė Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.
Vitas Matuzas
Vitas Matuzas / Redo Vilimo/BFL nuotr.

Teismas taip pat panaikino Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sprendimą naujuoju meru išrinkti socialdemokratą Povilą Vadopolą.

LVAT nusprendė, kad nepasitikėjimas V.Matuzu nebuvo įtrauktas į tarybos posėdžio darbotvarkę remiantis teisės aktais.

„Kadangi Panevėžio miesto savivaldybės taryba 2008 m. birželio 12 d. posėdyje negalėjo svarstyti Vito Matuzo atleidimo iš mero pareigų klausimo, tame pačiame posėdyje negalėjo būti renkamas ir naujas meras“, – sakoma teismo nutartyje.

Parlamentaras sakė norįs iš pradžių pasikonsultuoti su advokatu ir tik tuomet galės atsakyti, kurį mandatą – savivaldybės tarybos ar Seimo nario – renkasi.P.Vadopolas BNS penktadienį sakė, kad artimiausiu metu rengiamasi šaukti neeilinį savivaldybės tarybos posėdį, kuriame bus sprendžiama ši problema.

„Pagal galiojančius įstatymus turėsime artimiausioje ateityje šaukti neeilinį tarybos posėdį ir spręsti šitą klausimą“, – sakė P.Vadopolas.

Pasak socialdemokrato, dar nėra priimtas sprendimas, kada neeilinis posėdis bus surengtas, tai esą turėtų paaiškėti penktadienį arba pirmadienį.

Anot jo, LVAT sprendimas buvo netikėtas. „Mes buvome garantuoti, kad visus tarybos sprendimus teisėtai priėmėme, kad viskas gerai. Ir Panevėžio apygardos administracinis teismas priėmė sprendimą ir nerado jokių nusižengimų. Mums, žinoma, LVAT sprendimas buvo netikėtas“, – kalbėjo socialdemokratas.

Tuo metu V.Matuzas sakė džiaugiąsis, kad „teisybė nugalėjo“.

„Džiaugiuosi, kad teisybė nugalėjo. Ačiū teisingumui“, – penktadienį BNS sakė V.Matuzas, apie teismo nutartį sužinojęs iš žurnalistų.

Jis teigė kol kas nežinąs Vyriausiojo administracinio teismo sprendimo padarinių – ar tai reiškia, kad jis grąžinamas į mero postą, ar ne. Parlamentaras sakė norįs iš pradžių pasikonsultuoti su advokatu ir tik tuomet galės atsakyti, kurį mandatą – savivaldybės tarybos ar Seimo nario – renkasi.

Pagal Konstituciją Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybės įstaigose ir organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse. Išimtis padaryta tik premjero ir ministro pareigoms.

V.Matuzas į Seimą išrinktas praėjusių metų spalį pagal Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų sąrašą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius