Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 24d. 11:41

VMI įspėja: sukčiai siunčia laiškus prisidengdami VMI vardu

Valstybinė mokesčių inspekcija
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad užfiksuota atvejų, kai interneto sukčiai siunčia gyventojams e.laišką – pranešimą apie pateiktos metinės pajamų deklaracijos už 2019 metus atmetimą.

Siunčiamuose e.laiškuose sukčiai naudoja vizualiai panašų į VMI el. pašto adresą – vietoj galūnės @vmi.lt adrese naudojama @vrni.lt, o juose nurodytos nuorodos nukreipia į interneto sukčių serverį, kuriame pateikiama prisijungimo prie VMI informacinių sistemų imitacija. Tokiu būdu prisidengdami VMI vardu sukčiai galimai bando surinkti gyventojų prisijungimo prie internetinės bankininkystės duomenis.

VMI nuotr./Sukčių siunčiamo laiško prisidengiant VMI vardu pavyzdys
VMI nuotr./Sukčių siunčiamo laiško prisidengiant VMI vardu pavyzdys

Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad VMI el. pašto adresai baigiasi galūne @vmi.lt. Pažymėtina ir tai, kad informuodamas apie pateiktos metinės pajamų deklaracijos atmetimą mokesčių administratorius nurodo priežastį (trūkumą), kodėl dokumentas atmestas.

Raginame gyventojus būti budriais ir neatidarinėti įtartinų laiškų, prie jų prisegtų failų bei nespausti juose esančių nuorodų. Kviečiame gyventojus apie tokius galimus sukčiavimo atvejus pranešti VMI pasitikėjimo telefonu 1882.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min