Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VMI laiku grąžino per 230 mln. litų gyventojų pajamų mokesčio permokos

Valstybinė mokesčių inspekcija
Sauliaus Žiūros/BFL nuotr. / Valstybinė mokesčių inspekcija
Šaltinis: 15min
0
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI prie FM) informuoja, kad iki š.m. liepos 31 dienos beveik 599 tūkst. šalies gyventojų pasinaudojo pajamų mokesčio lengvata ir susigrąžino per 230 mln. litų praėjusiais metais sumokėto gyventojų pajamų mokesčio. Iš viso pajamas deklaravo beveik 800 tūkst. mokesčių mokėtojų, o 86 proc. tai darė elektroniniu būdu naudodamiesi VMI Elektroninio deklaravimo sistema.

„Valstybinė mokesčių inspekcija vykdo įsipareigojimus ir gyventojams pajamų mokesčio permokas grąžina laiku. Mokesčių mokėtojams teisingas deklaracijas pateikusiems e. būdu, permokos grąžintos jau anksčiau, o tiems, kurių deklaracijos tiriamos, reikalaujama pateikti papildomų duomenų, išsiųsti elektroniniai laiškai ir priminimai Elektroninio deklaravimo sistemoje“, – primena VMI prie FM viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, akcentuodama, kad elektroniniai laiškai išsiųsti tuo adresu, kurį mokesčių mokėtojas yra nurodęs Elektroninio deklaravimo sistemoje.

Šiemet gyventojai, deklaruodami pajamas darė dar mažiau klaidų, nei 2009–aisiais ir ankstesniais metais: apie 11 proc. deklaracijų buvo klaidingų (2009 metais – apie 13 %, 2008 m. – 14 %, 2007 – 15%). Dažniausiai mokesčių mokėtojai klysdavo neteisingai nurodydami sumokėtą mokesčio sumą, įrašydami per dideles išlaidų sumas, neteisingai nurodydami gyvenamosios vietos adresą ar sąskaitos numerį ir pan.

Šiemet pasinaudoti lengvata ir susigrąžinti dalį gyventojų pajamų mokesčio buvo galima už 2009 metais mokėtas gyvybės draudimo įmokas, mokėtas palūkanas už paimtą vieną kreditą vienam gyvenamajam būstui statyti ar įsigyti., apmokėtas studijas, kurias baigus įsigyjamas pirmas aukštasis išsilavinimas, mokėtas įmokas už 2004–2008 m. laikotarpiu įsigytą (išsimokėtinai, lizingo būdu) asmeninį kompiuterį, pasinaudojus per mažu metiniu neapmokestinamuoju pajamų dydžiu.

Gyventojų pajamų mokesčio permoka 2009 m. pagal visas teisingai užpildytas 2008 m. mokestinio laikotarpio gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas grąžinta 706 tūkst. gyventojų, o palyginti 2008 m. pagal visas teisingai užpildytas 2007 metų mokestinio laikotarpio gyventojų pajamų mokesčio deklaracijas – 640,5 tūkst. gyventojų. 2009 metais gyventojams grąžinta 422,8 mln. litų pagal 2008 m. deklaracijas, o 2008 metais. – 396 mln. litų pagal 2007 m. mokestinio laikotarpio deklaracijas.

VMI primena, kad norintys susigrąžinti GPM permoką gyventojai teikti ir tikslinti deklaracijas gali dar 5 metus.

 
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min