Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 26d. 10:51

VMI: pernai įmonės ir gyventojai nesumokėjo 4 mln. Lt nekilnojamojo turto mokesčio

Mokesčiai
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Mokesčiai

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad preliminariais duomenimis už 2013-uosius nekilnojamojo turto mokesčio (NTM) deklaracijų nėra pateikę apie 4 tūkst. įmonių ir apie 5 tūkst. gyventojų. Preliminariais skaičiavimais, už 2013 metus jie valstybei yra skolingi apie 4 mln. litų (apie 1,5 mln. litų — gyventojai ir apie 2,5 mln. litų — įmonės).

Už 2012-uosius nekilnojamojo turto mokesčio NTM deklaracijų nebuvo pateikę apie 5 tūkst. įmonių ir apie 12 tūkst. gyventojų, už 2011–uosius — apie 3 tūkst. įmonių ir 6 tūkst. gyventojų.

Raginame įmones nelaukti, kol joms bus išsiųsti priminimai, o deklaruoti ir sumokėti nekilnojamojo turto mokestį. Priminimus vėluojantieji gaus jau balandžio pradžioje, – sakė V.Vildžiūnaitė.

VMI šių metų balandžio mėnesį visiems nepateikusiems NTM deklaracijų siųs priminimus deklaruoti ir sumokėti mokestį už 2013-uosius, o galimai nepateikusiųjų deklaracijų įmonių sąrašas praėjus 10 kalendorinių darbo dienų bus skelbiamas VMI svetainėje.

„Raginame įmones nelaukti, kol joms bus išsiųsti priminimai, o deklaruoti ir sumokėti nekilnojamojo turto mokestį. Priminimus vėluojantieji gaus jau balandžio pradžioje. Juos išsiųsime Elektroninio deklaravimo sistemoje nurodytu elektroniniu paštu, o tie gyventojai ir įmonės, kurie nėra sistemos vartotojai, juos gaus klasikiniu paštu“,— teigia VMI viršininko pavaduotoja Vilma Vildžiūnaitė, akcentuodama, kad NTM mokamas už įmonėms nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą ir už tą nekilnojamąjį turtą, kurį įmonės yra neterminuotai ar ilgesniam kaip vieno mėnesio laikotarpiui perėmusios naudotis iš gyventojų.

Milijono nekainavę statiniai neapmokestinti

Gyventojai privalo pateikti KIT711 formą ir sumokėti NTM už administracinės, viešbučių, prekybos, paslaugų, maitinimo, transporto, gamybos ir panašias patalpas.

Gyventojams už gyvenamąsias patalpas, sodų, garažų statinius, fermas, šiltnamius, ūkio, pagalbinio ūkio, mokslo, religinius, poilsio arba žuvininkystės ir inžinerinius statinius deklaruoti ir mokėtini NTM nereikia, neatsižvelgiant į tai ar jie naudojami individualioje veikloje, ar ne, nebent tokio turto vertė viršija 1 mln. litų.

VMI duomenimis už 2012 m. NTM deklaravo beveik 31 tūkst. įmonių, jų deklaruota mokesčio suma yra beveik 260 mln., už 2013 m. jau deklaravo virš 30 tūkst. įmonių, deklaruota mokesčio suma yra kiek didesnė nei 257 mln. Lt. Gyventojai už 2012 m. deklaravo apie 5,5 mln. mokesčio sumos, o už 2013 m. – kiek daugiau nei 4,3 mln. Lt.

VMI primena, kad išsamias konsultacijas mokesčių klausimais galima gauti paskambinus Mokesčių informacijos centro telefonu 1882 — konsultacijos įrašomos ir lygiavertės rašytinėms.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min