Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VMI vykdo tyrimą dėl „Agrokoncerno“ automobilio, bet jokios informacijos teikti negali

Greta Kildišienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Greta Kildišienė
Šaltinis: 15min
6
A A

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pradėjo tyrimą, susijusį su „Agrokoncerno“ automobilio, kurį naudoja parlamentarė Greta Kildišienė, įsigijimo. Tačiau inspekcijos atstovai pabrėžia, kad įstatymai draudžia skelbti bet kokią informaciją apie mokestinį patikrinimą ir asmenis bei bendroves, kurie tikrinami, nebent jie leistų teikti tokią informaciją.

VMI 15min informavo, kad analizuoja ne tik savo turimą informaciją ar gautus duomenis iš trečiųjų šaltinių, bet vertina ir viešai pasirodžiusią informaciją žiniasklaidoje, socialiniuose tinkluose ir pan.

„Šiuo atveju VMI taip pat vertina visą informaciją, pirmadienį pradėta duomenų analizė. Tai yra įprasta VMI veiklos praktika. Analizės metu vertinama, ar nėra mokestinių rizikų mokesčių mokėtojų veikloje, sandoriuose“, – teigiama inspekcijos pranešime.

„Vykdomos analizės metu iškilo klausimų, kurių įvertinimui reikalingi duomenys gali būti gauti tik iš mokesčių mokėtojų, todėl šiandien pradedamas operatyvus patikrinimas. Jo metu VMI pareikalaus iš mokesčių mokėtojų pateikti išsamią informaciją ir ją pagrindžiančius dokumentus dėl mokestinių prievolių tinkamo vykdymo“, – skelbia inspekcija.

Reikalingi duomenys gali būti gauti tik iš mokesčių mokėtojų, todėl šiandien pradedamas operatyvus patikrinimas.

VMI sieks, kad visos procedūros būtų atliktos kaip įmanoma greičiau, tačiau jų trukmė priklauso ir nuo mokesčių mokėtojų geranoriško bendradarbiavimo.

Tačiau po VMI patikrinimo inspekcija negalės paskelbti jokios informacijos apie tai, kaip buvo vykdomi pavedimai už automobilį, kas iš tiesų juos darė, ar jie buvo atliekami pavedimu, ar grynaisiais, ar „Agrokoncernas“ apskritai buvo sudaręs daugiau tokių lizingo sutarčių. Nebent tokią informaciją leistų suteikti pats koncernas bei įmokas mokėjęs asmuo. BNS antradienį paskelbė, kad automobilį pirko G.Kildišienės motina.

Pagal tai, kaip šioje istorijoje elgiasi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis, panašu, kad sutikimo paviešinti VMI patikrinimo informaciją nebus.

Antradienio vakarą dalyvaudamas LRT laidoje „Dėmesio centre“ atsisakė pasakyti, kiek neįvardijamas G.Kildišienės giminaitis kas mėnesį moka už automobilį.

Informacija apie tyrimą negali būti teikiama

VMI priminė, kad inspekcija be sutikimo gali skelbti tik tam tikrą informaciją, pavyzdžiui, mokesčio mokėtojo identifikacinį numerį, įregistravimo ir išregistravimo mokesčių mokėtojų registre datą.

VMI taip pat gali paskelbti mokesčių mokėtojo juridinio asmens, sumokėtų mokesčių sumą. Tuo metu fizinio asmens sumokėtų mokesčių suma nelaikoma paslaptyje įstatymų nustatytais atvejais.

Paskelbti informaciją gali, kai įrodoma kaltė

Neslapta informacija laikoma mokesčių mokėtojo mokestinės nepriemokos suma ir informacija, susijusi su mokesčių teisės aktų pažeidimais, kai mokesčių mokėtojo kaltė už mokesčio įstatymo pažeidimus įrodyta.

Mokesčių mokėtojo kaltė laikoma įrodyta, kai mokesčių mokėtojas per įstatymų nustatytus terminus ir nustatyta tvarka neapskundė mokesčių administratoriaus veiksmų arba kai apskundus mokesčių administratoriaus veiksmus skundą nagrinėjanti institucija savo sprendimu jų nepripažįsta neteisėtais ir tokio sprendimo mokesčių mokėtojas įstatymų nustatytais terminais bei tvarka neapskundė, arba kai skundą nagrinėjančios institucijos sprendimas, nepripažįstantis mokesčių administratoriaus veiksmų neteisėtais, yra galutinis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min