Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 25d. 16:20

VMVT įtaria, kad vienoje Kauno rajono vandenvietėje padidėjo arseno kiekis

Geriamo vandens čiaupas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Geriamo vandens čiaupas

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), siekdama apsaugoti vartotojus, laikinai uždraudė naudoti maistui geriamąjį vandenį, UAB „Giraitės vandenys“ tiekiamą iš Naujatrobių vandenvietės (Kauno r.). Šios vandenvietės tiekiamu geriamuoju vandeniu aprūpinami 39 Naujatrobių kaimo gyventojai, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Sprendimas priimtas UAB „Giraitės vandenys“ informavus, jog pagal savikontrolės reikalavimus ištirtuose vandens mėginiuose, atrinktuose iš Naujatrobių vandenvietės gręžinio ir šio kaimo vartotojo, nustatytas padidintas arseno kiekis. Mėginyje, paimtame iš gyvenamojo namo virtuvės čiaupo, rasta 13,7µ/l, o mėginyje iš vandenvietės gręžinio – 11,23µ/l arseno, kai maksimali leistina norma – 10 µg/l.

Įvertinus, kad savikontrolės tyrimus įmonė atliko neakredituotoje laboratorijoje, paimti pakartotiniai valstybiniai mėginiai, nustatytiems rezultatams įvertinti.

Gyventojai supažindinti su draudimu, jiems paaiškinta, kad kurį laiką vandenį bus galima naudoti tik buitinėms reikmėms. UAB „Giraitės vandenys“ įsipareigojo kasdien pristatyti vartotojams kokybiško geriamojo vandens, išfasuoto talpose po 5 litrus, kol bus atlikti pakartotiniai tyrimai ir geriamasis vanduo atitiks reikalavimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

26:10
01:40
08:50

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min