Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 18d. 14:41

Vokelių skandalo Krekenavos agrofirmoje herojė Dalia Budrevičienė jau suka į politiką

Dalia Budrevičienė
LNK nuotr. / Dalia Budrevičienė

Krekenavietė Dalia Budrevičienė, prieš 6 metus Darbo partijos vedliui Viktorui Uspaskichui ir visai šaliai rėžusi tiesą apie Krekenavos agrofirmoje mokamus nelegalius atlyginimus, dabar rėžia dar drąsiau: „Už dyką pavalgęs sotus nebūsi.“

Įstojo į konservatorių partiją

Ką tik vykusiuose rinkimuose D.Budrevičienė dalyvavo dar labai kukliai – kaip apylinkės komisijos narė. Pati kandidatuoti į parlamentą ji sakė kol kas nepasirengusi.

„Tas žmogus man yra niekas. Žema apie jį mąstyti“, – apie V.Uspaskichą rėžia moteris.

Į apylinkės komisiją D.Budrevičienę delegavo konservatoriai – į šią partiją ji prieš kelis mėnesius įstojo.

Apie V.Uspaskicho sėkmę rinkimuose krekenavietė daug nesvarsto.

„Tas žmogus man yra niekas. Žema apie jį mąstyti. Pralaimėjo visus teismus, o vis viena aiškina, esą niekas neįrodyta. Špygas per televizorių rodo, su naujais metais sveikina, koks melagis buvo, toks ir liko“, – rėžia ji.

Už dešrą neparsiduos

Krekenaviškė tikino už V.Uspaskichą niekad nebalsuosianti, neparsiduosianti už dešrą. Anot moters, pirmiausia turi būti sąžiningumas, nes už dyką pavalgęs nebūsi sotus.

Skaudūs prisiminimai moterį dar tebelanko.

„Žmonės buvo nuteikinėjami prieš mane, – kalbėjo krekenaviškė. – Agrofirmoje vyravo diktatūra – lyg po karo, darbuotojai turėjo paklusti įsakymams. Mane šmeižė, apkalbėjo, kaltino nebūtais dalykais.“

D.Budrevičienė sako, kad dabar daugelis gailisi nestoję šalia jos, prisipažįsta pabūgę grasinimų.

D.Budrevičienė sako, kad dabar daugelis gailisi nestoję šalia jos, prisipažįsta pabūgę grasinimų.

Yra ir pašiepiamai rėžiančių į akis: „Na, ir ko tu pasiekei? Tik sveikatą susigadinai, o mums vokeliai – gerai.“

Pasiūlymų – ne vienas

Kilus vokelių skandalui, D.Budrevičienė tikino sulaukusi daugiausia palaikymo iš konservatorių.

„Gulint ligoninėje, skambino net Irena Degutienė, teiravosi, kaip sveikata, – prisiminė krekenaviškė. – Ne paslaptis, man tai buvo itin sunkus periodas, ir moralinė parama labai padėjo.“

Pasiūlymų tapti partijos nare moteris sulaukė jau grįžusi iš ligoninės: konservatoriai klausę, ar nesijaučianti atstumta, gal norinti aktyvesnės veiklos, gyrę jos drąsą ir ištvermę.

Tuo metu moteriai, atsikėlusiai iš komos po 45 parų, viskas dar buvę svetima, galva neveikusi, didžiausias rūpestis – kaip atsikelti, atsisėsti, pavalgyti.

Anot pašnekovės, to nepatyrę nesupras, ką reiškia, kai pajėgi vos šliaužioti ir visko reikia mokytis iš naujo, net rašyti.

„Tuomet atsisakiau stoti į partiją, – kalbėjo D.Budrevičienė. – Norėjau sutvirtėti, atsigauti“.

Tačiau po kiek laiko ji pasijuto viena kaip pirštas ir pajuto, kad išsigelbės tik išėjusi į žmones.

Net horoskopas rodo politiką

Moteris juokiasi, kad net pagal horoskopą jos ženklui – Mergelėms labiausiai tinka būti darželio auklėtojomis ir politikais.

Iš pradžių D.Budrevičienei medikai nustatė 80 proc. nedarbingumą. Kai jis buvo pakeistas į 70 proc., moteris iš karto ėmė ieškotis darbo. Ne tik dėl užimtumo, bet ir dėl pinigų – pašalpa sumažėjo 200 litų, o vaistus reikėjo pirkti. Priteista 58 tūkst. litų kompensacija tirpo kaip ledas.

Darželio, kuriame D.Budrevičienė buvo dirbusi 15 metų auklėtoja, vedėja pasiūlė grįžti.

Dabar ji dirba po 4 valandas kasdien, jaučia, kad vaikai ją myli. Darbas nesąs sunkus – padalinti vaikams maistą, suplauti indus.

Moteris juokiasi, kad net pagal horoskopą jos ženklui – Mergelėms labiausiai tinka būti darželio auklėtojomis ir politikais.

Bažnyčioje lankosi per šventes

Kai krekenavietę išmetė iš agrofirmos ir stengėsi visaip apjuodinti, miestelyje sutikti net nepažįstami žmonės drąsindavo moterį eiti į politiką.

Tačiau apie savivaldybių rinkimus D.Budrevičienė dar nieko nešneka. Jai politika kol kas yra tik įdomi sritis.

Moteris neapsimetinėja ir uolia katalike: „Į bažnyčią einu per šventes, kartais užsuku per mišias, bet nesu vadinamoji davatka. O Dievu tikiu. Dievas paliko mane gyvą.“

Gyventojams rūpėjo milijonai

Ties gyvybės ir mirties riba balansavusi D.Budrevičienė patyrė daugybę išgyvenimų. Baisiausia, anot moters, buvę šeimai – vyrui ir dukroms.

Moteriai kovojant dėl gyvybės, pasipylė pamazgos, neva krekenaviškė taip susirgusi dėl girtavimo.

Moteriai kovojant dėl gyvybės, pasipylė pamazgos, neva krekenaviškė taip susirgusi dėl girtavimo.

Paklausta, ar tiesiogiai taip ir buvę pasakyta, moteris prisiminė straipsnį, kuriame žurnalistai profesoriaus teiraujasi, dėl ko atsiranda tokios kasos ligos, kuria dabar serganti D.Budrevičienė. Profesorius atsakęs: dėl gėrimo.

„Išgeriantys miestelio vyrai juokiasi, jei kasos ligas sukelia alkoholis, seniai būtų vienas po kito galus atidavę, – kalbėjo pašnekovė. – Bet dukroms girdėti, kas rezgama už akių, buvo baisu. Vienu metu pasklido kalbos, esą Budrevičienė mirė! Kai kas net rankom plojo.“

„Ar jau gavai milijonus? – tokie klausimai moteriai buvo virtę kasdienybe. „Nebeiškentusi atrėždavau: guliu ant milijonų, užsikloju milijonais ir dar žinau, iš kur paimti“, – prisiminė ji.

D.Budrevičienė iki šiol neišsiverčia be vaistų, ne visada net jiems pinigų turinti, bet nedejuoja ir nesiskundžia. „Užsiauginau storą odą“, – sakė ji.

Dabar parašinėjanti atsiminimus, o galbūt ryšis parašyti knygą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

02:13
02:24
00:57

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min