Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vokietijos kariai Lietuvoje mokosi gintis nuo Rusijos armijos įsiveržimo

Vokiečių kariai ir karinė technika
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Vokiečių kariai ir karinė technika
Šaltinis: 15min
6
A A

Lietuvoje dislokuotiems NATO kariams vadovaujanti Vokietija labai rimtai vertina Rusijos keliamą grėsmę. Vokietijos dienraštis „Bild“ rašo, kad NATO kariai per pratybas mokosi gintis nuo netikėto Rusijos kariuomenės užpuolimo.

„Bild“ primena, kad po Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos ir iki šiol rusenančio karo rytų Ukrainoje, kurį kursto Rusijos visokeriopai remiami vietos separatistai, praėjusių metų liepą priimtas sprendimas sieną su Rusija turinčiose Baltijos šalyse ir Lenkijoje dislokuoti po 1000 NATO karių. Vokietija, vadovaujanti NATO karių pajėgoms Lietuvoje, atsiuntė 450 karių.

„Vokiečių karių perkėlimas įvyko pagal planą ir baigtas maždaug prieš savaitę. Vokietijos dalinys yra kovinės parengties“, – „Bild“ sakė Bundesvero papulkininkis, tarptautinio bataliono Lietuvoje vadas Christophas Huberis.

Praėjusį savaitgalį į Ruklą, kur dislokuoti kariai, atvyko 10-osios tankų divizijos vadas generolas majoras Berndas Schütte. Drauge su juo atvyko Vokietijos Budestago gynybos komiteto nariai. Jie atvyko inspektuoti pirmųjų „dinaminių karinių mokymų“.

„Kremliui nepatinka NATO karių buvimas Baltijos šalyse, ir rusai ginasi savaip, – rašo „Bild“. – Iškart po vokiečių karių atvykimo į Lietuvą kai kurios žiniasklaidos priemonės ėmė skleisti dezinformaciją, kad kariai išprievartavo vietos gyventoją“.

„Naivu manyti, kad dabar bus kariaujama tik su kareiviais ir tankais“, – pareiškė Jonavos, kurios gyventoją esą išprievartavo kariai, mero pareigas laikinai einantis Eugenijus Sabutis. Policija nustatė, kad šie pranešimai buvo melagingi, tokio įvykio nebuvo.

„Rusija, naudodama tokias tikslingai kuriamas melagingas naujienas, taip kariauja prieš mus. Jie (rusai) nori pasėti tarp vietinių gyventojų nepasitikėjimą ir nuteikti juos prieš mūsų sąjungininkus“, – sakė E.Sabutis. Jis įsitikinęs, kad šios užmačios nepavyks. E.Sabučio teigimu, geriausias priešnuodis tokioms melagingoms naujienoms „vokiečių karių ir vietinių gyventojų kontaktai“.

Tačiau „Bild“ pastebi, kad Lietuvos ir Vokietijos pozicijos dėl kai kurių karinių klausimų skiriasi. Pavyzdžiui, Lietuvos kariuomenės pulkininkas Mindaugas Steponavičius mano, kad „priešininko įsiveržimą sustabdantis mūšis, kurį vokiečių kariai repetuoja poligone, Lietuvai netinka“.

„Mes savo noru neatiduosime nė metro savo teritorijos, – pabrėžė M.Steponavičius. – Lietuva – maža šalis, ir mes negalime atiduoti teritorijos. Todėl mūsų kariams viskas aišku: kiekvienas namas, gatvė ir kaimas bus pasipriešinimo židiniai tol, kol sulauksime sąjungininkų“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min