Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 9d. 09:47

Vokietis Kupiškio rajone nušovė į Raudonąją knygą įrašytą lūšį (papildyta 12.37 val.)

Lūšis yra įrašyta į šalies Raudonąją knygą
Aplinkos ministerijos nuotr. / Lūšis yra įrašyta į šalies Raudonąją knygą

Vokietijos pilietis per medžioklę Kupiškio rajone nušovė lūšies patelę, kuri įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Už tai užsieniečiui skirta bauda.

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, ketvirtadienį gauta informacijos, kad Kupiškio rajone, Skapiškio seniūnijos Laukelių miške, per Kupiškio urėdijos profesionalios medžioklės plotuose organizuotą medžioklę Vokietijos pilietis apie 11.30 val. nušovė lūšies patelės jauniklį.

Lūšis yra įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.

Už neteisėtai sunaikintą retą gyvūną medžiotojui pateiktas 19 tūkst. 570 Lt  ieškinys už gamtai padarytą žalą ir skirta 700 Lt administracinė bauda.

Įvykio tyrimas tęsiamas.

Papildyta 12.37 val.: Kaip agentūrai BNS penktadienį sakė Kupiškio miškų urėdas Dainius Stonkus, tądien buvo leista šaudyti šernus, vilkus, lapes ir usūrinius šunis. Prieš keliaudami į mišką šauliai, kaip ir visada, buvo supažindinti su šiuo metu leidžiamų medžioti žvėrių sąrašu, tačiau vienas iš aštuonių medžioklėje dalyvaujančių Vokietijos piliečių jo nepaisė.

„Jis turėjo aiškiai matyti, ką šauna. Kiekvienas medžiotojas turi aiškiai matyti taikinį. O jis padarė klaidą – matydamas, kad yra netinkamas žvėris, vis tiek neatsakingai paleido šūvį", – sakė D.Stonkus.

Pasak urėdo, nušautas lūšies jauniklis – didelė netektis. Miškininkai nesupranta, iš kur nedideliame miškelyje atsirado paprastai tankmėse besislepiantis retas žvėris.

„Anksčiau buvome darę apskaitą, tai išvis nebuvo rasta (lūšių urėdijoje – BNS). Laukelių miškas, kur ji sumedžiota, yra labai nedidelis miško masyvas, tokiuose šiaip nesilaiko niekas. Iš kur jos ten išlindo, čia jau ir patyrę seni darbuotojai trauko pečiais, sako, neįtikėtina, kad taip atsitiko", – BNS pasakojo urėdas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis
Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min