Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti
2009 01 09

Vokietis Kupiškio rajone nušovė į Raudonąją knygą įrašytą lūšį (papildyta 12.37 val.)

Vokietijos pilietis per medžioklę Kupiškio rajone nušovė lūšies patelę, kuri įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą. Už tai užsieniečiui skirta bauda.
Lūšis yra įrašyta į šalies Raudonąją knygą
Lūšis yra įrašyta į šalies Raudonąją knygą / Aplinkos ministerijos nuotr.

Kaip informuoja Aplinkos ministerija, ketvirtadienį gauta informacijos, kad Kupiškio rajone, Skapiškio seniūnijos Laukelių miške, per Kupiškio urėdijos profesionalios medžioklės plotuose organizuotą medžioklę Vokietijos pilietis apie 11.30 val. nušovė lūšies patelės jauniklį.

Lūšis yra įrašyta į Lietuvos raudonąją knygą.

Už neteisėtai sunaikintą retą gyvūną medžiotojui pateiktas 19 tūkst. 570 Lt  ieškinys už gamtai padarytą žalą ir skirta 700 Lt administracinė bauda.

Įvykio tyrimas tęsiamas.

Papildyta 12.37 val.: Kaip agentūrai BNS penktadienį sakė Kupiškio miškų urėdas Dainius Stonkus, tądien buvo leista šaudyti šernus, vilkus, lapes ir usūrinius šunis. Prieš keliaudami į mišką šauliai, kaip ir visada, buvo supažindinti su šiuo metu leidžiamų medžioti žvėrių sąrašu, tačiau vienas iš aštuonių medžioklėje dalyvaujančių Vokietijos piliečių jo nepaisė.

„Jis turėjo aiškiai matyti, ką šauna. Kiekvienas medžiotojas turi aiškiai matyti taikinį. O jis padarė klaidą – matydamas, kad yra netinkamas žvėris, vis tiek neatsakingai paleido šūvį", – sakė D.Stonkus.

Pasak urėdo, nušautas lūšies jauniklis – didelė netektis. Miškininkai nesupranta, iš kur nedideliame miškelyje atsirado paprastai tankmėse besislepiantis retas žvėris.

„Anksčiau buvome darę apskaitą, tai išvis nebuvo rasta (lūšių urėdijoje – BNS). Laukelių miškas, kur ji sumedžiota, yra labai nedidelis miško masyvas, tokiuose šiaip nesilaiko niekas. Iš kur jos ten išlindo, čia jau ir patyrę seni darbuotojai trauko pečiais, sako, neįtikėtina, kad taip atsitiko", – BNS pasakojo urėdas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija
Parašykite atsiliepimą apie 15min