2026-05-04 13:00

Vos aplinkosaugininkai pagyrė sąvartyną – nauja smarvės banga: „Darosi panašu į gyventojų genocidą“

Ilgasis savaitgalis Kazokiškių sąvartyno kaimynams gerokai apkarto. Kaip teigia vietiniai, smarvė vėl suintensyvėjo, dar gerai, kad dienomis ją sklaidė stiprus vėjas. Vis dėlto naktimis taršos davikliai fiksavo įspūdingus skaičius ir tai kelia nerimą vietiniams. Tokia nauja banga plūstelėjo kaip tik po to, kad Aplinkos apsaugos departamentas pasidalijo džiugia žinia, jog taršos nebefiksuojama.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Kazokiškių sąvartynas
Kazokiškių sąvartynas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Palygino su genocidu

„Tai jau darosi panašu į gyventojų genocidą – šiąnakt Kazokiškėse, trečią parą iš eilės, vėl buvo viršytos taršos normos vandenilio sulfidu – daugiau kaip 10 kartų (85 mikrog/m3, kai norma iki 8 mikrog/m3).

Taigi, nepaisant gražių kalbų, Kazokiškių šiukšliakalnis toliau spjaudosi nuodingomis dujomis ir galo tam nematyti“, – pirmadienio rytą feisbuke rašė Elektrėnų savivaldybės tarybos narys Edvardas Baleišis, dalindamasis naujausiais duomenis, kuriuos fiksuoja Kazokiškėse esanti oro taršos matavimo stotelė.

Panaši situacija buvo ir šeštadienio bei sekmadienio naktimis, kai nurimus vėjui teršalų kiekis fiksuotas dešimt ir daugiau kartų viršijantis higienos normą.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą