TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Vos ne kas antras kaunietis perka kontrabandines prekes

Kontrabandinės cigaretės
Policijos nuotr. / Kontrabandinės cigaretės
Šaltinis: 15min
0
A A

Vieni juos laiko verslininkais, kiti – įstatymų pažeidėjais. Tie žmonės sunkiai dirba ir moka mokesčius, tačiau valstybė pinigų negauna: jie atitenka korumpuotiems pareigūnams. Kauniečiai kaip niekas kitas žino nelegalaus verslo šunkelius.

Vos ne kas antras kaunietis rūko kontrabandines cigaretes, ragauja rusišką degtinę, nemažai vairuotojų degalus pila ne degalinėse, o iš metalinių talpyklų varvina rusišką benziną. Plačiau apie kontrabandos mastus Kaune rašo „Laikinoji sostinė“.

„Kai valstybė, užkrovusi degalams, tabakui, degtinei milžiniškus akcizus, bando biudžetą lopyti savo piliečių sąskaita, ieškome būdų išgyventi sunkiu laikotarpiu“, – susitikęs pokalbio su žurnalistu lyg ir teisinosi kaunietis Arvydas B.

Ketvirtus metus šeimą iš kontrabandinės veiklos maitinantis vyras nori padėti dukters šeimai.

Sovietmečiu aukštas pareigas valstybės tarnyboje ėjęs Arvydas šiuo metu jau gauna pensiją. Naujoji jo darbo vieta – senutis „Audi 100“ automobilis, kuriuo jis du tris kartus per savaitę iš Kauno važiuoja į Kaliningrado sritį. Jo pensija kukli, o reikia padėti dukros šeimai, kuri šiuo metu labai sunkiai verčiasi.

Iš Rusijos kaunietis kiekvieną kartą atveža apie 200 litrų benzino ir keliasdešimt pakelių cigarečių. Šis verslas leidžia jam per mėnesį uždirbti apie 2 – 3 tūkst. litų.

Ruošdamasis kelionėms į Kaliningradą, Arvydas sumontavo automobilyje dujų įrangą, taip pat iki 200 litrų padidino benzino baką. Atstumas, kurį tenka įveikti iš Kauno į artimiausią Rusijos pasienio miestelį, – 105 kilometrai.

„Jei nereikėtų kirsti sienos, jį nuvažiuočiau per pusantros valandos, tačiau šios kelionės yra ypatingos, kupinos netikėtumų, todėl atvežti krovinį kartais užtrunka visą dieną“, – pasakojo Arvydas.

Kyšių politika

Kaunietis Lietuvos ir Rusijos sieną kerta arba ties Sudargu, arba ties Kybartais. Pravažiavęs sieną, jis rusų muitininkus pamalonina 100 rublių, paskui traukia į nelegalias keityklas. Ten litus į rublius galima išsikeisti daug pigiau nei banke ar legalioje keitykloje. Arvydas paskaičiavo, jog keičiant 500 litų galima sutaupyti iki 50 litų.

Pasikeitęs pinigus, važiuoja pirkti prekių. Benziną rusai pardavinėja normaliai įrengtose degalinėse. Arvydas žino, kad mažų Lietuvos miestelių gyventojams nelabai rūpi benzino kokybė, tačiau jei degalai skirti Kaunui ar kitų didesnių Lietuvos miestų vairuotojams, jų kokybė turi būti geresnė.

Rusijoje taip pat yra kioskų, kuriuose visą parą bet kuriuo metu galima įsigyti cigarečių ir alkoholio.

Kontrabandinis verslas verda

 Arvydas prisipažino, kad jam nereikia sukti galvos, kaip realizuoti iš Rusijos parsivežtas prekes. Kiekvieną kartą jis žino, kam jos atiteks.

„Atvežtam benzinui išsiurbti iš bako naudoju specialų, prie akumuliatoriaus prijungiamą siurbliuką. Jis padeda išpumpuoti degalus į 20 litrų metalinius kanistrus, nes iš jų patogiausia supilstyti degalus į klientų automobilių bakus“, – atvirai pasakojo kontrabandininkas.

Klientai paprastai žino, kada jis grįš iš kelionės, ir laukia jo viename atokiame Aleksoto namo kieme, kur ir vyksta perpylimo procedūra. Už vieną parvežtą benzino litrą vyras uždirba maždaug vieną litą.

Cigaretes Arvydas perka blokais, tačiau veždamas per sieną blokus būtinai išardo, nes rūkalų pakelius lengviau paslėpti automobilyje.

„Mano klientai – šiek tiek turtingesni kauniečiai, tad jiems vežu brangesnių cigarečių, dažniausiai iš bemuičių parduotuvių. Klientų ieškoti nereikia, kartais net iš pažįstamų būrio susidaro laukiančiųjų eilė. Cigaretes parduodu po 4,5 lito už pakelį, uždarbis būna įvairus, tačiau neviršija vieno lito. Degtinės daug nevežu, tik sau ir giminėms“, – sakė Arvydas.

Lietuvių veiklą kontroliuoja Rusijos banditai

Didesniais kiekiais alkoholį ir degtinę perkantys lietuviai prekes perka ne kioskuose, o pasienyje esančiuose sandėliuose. Jų veiklą kontroliuoja vietos nusikalstamo pasaulio atstovai, be kurių žinios pasienyje niekas nevyksta.

Sandėlyje lietuviams sudaromos sąlygos ramiai ir tvarkingai suslėpti prekes.

„Sukrovę važiuojame prie Rusijos ir Lietuvos sienos. Ten yra speciali aikštelė, skirta laukti, kol bus galima važiuoti. Tačiau niekas toje aikštelėje nestovi, visi stengiasi patekti į gyvą eilę. O šią eilę reguliuoja tie patys rusų banditėliai. Už tai, kad nebūtum išmestas iš eilės, jiems tenka sumokėti 30 rublių mokestį, o jei nori prasmukti be eilės, Kostiai ar Mytiai tenka pakloti ir 300 rublių“, – pasakojo Arvydas.

Rusijos nusikaltėliai taip pat kontroliuoja, ką ir kiek lietuviai išveža, kokiose parduotuvėse perka cigaretes ar alkoholį. Jei sužino, kad prekės buvo pirktos ne jų kontroliuojamuose „taškuose“, tuoj pat reikalauja sumokėti baudą.

Jei lietuvis jiems visai nematytas, bauda gali siekti net 1 – 2 tūkst. rublių.

„Buvo tokių atvejų, kai lietuviai melavo, jog veža nedaug prekių ir jos pirktos tinkamuose kioskuose. Banditai vieną mano pažįstamą privertė važiuoti į mišką, ten išardė mašiną, paėmė prekes, vyrą sumušė. Todėl su jais geriau gyventi draugiškai“, – patarė Arvydas. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min