Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 10d. 11:38

Viešųjų pirkimų tarnyba: žemėtvarkos pirkimai – neteisėti

Žemės ūkio ministerijos pastatas Vilniuje
Dainiaus Labučio/„Scanpix“ nuotr. / Žemės ūkio ministerijos pastatas Vilniuje

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) praneša, kad Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos pažeidė Viešųjų pirkimų įstatymą, prieš trejus metus organizuodama žemės reformos darbų ir paslaugų pirkimus bei vykdydama po jų sudarytas sutartis.

„Įvertinus po pirkimų sudarytas sutartis, nustatyta, kad jose nėra nurodyti perkamų paslaugų kiekiai. Atsižvelgiant į tai, kad pirkimo sąlygose nurodyti kiekiai buvo preliminarūs, išreikšti konkrečiais vienetais, nenustatant mažiausios ir/ar didžiausios ribos, laikytina, kad nurodyti perkamų paslaugų kiekiai buvo maksimalūs ir negalėjo būti didesni nei nurodyti pirkimo sąlygose, todėl šie kiekiai turėjo būti nurodyti kiekvienos dalies sutartyse“, – teigiama VPT pranešime.

Anot viešųjų pirkimų prievaizdų, taip smarkiai viršyti numatytų žemėtvarkos paslaugų kiekiai, kas atitinkamai atsispindi ir kainose. 

„Pavyzdžiui, vykdant 2012 m. rugpjūčio 13 d. sutartį Nr. 1DPS-(4.27)-491 su VĮ Valstybės žemės fondas ir P. Galinskienės individualiąja įmone, numatyta suteikti 78 vnt. sutartyje nurodytų paslaugų, o suteikta 303. Kitu atveju, pagal tą pačią sutartį, numatyta suteikti 125 vnt. paslaugų, o suteikta 668 vnt. ir taip toliau. Analogiški pažeidimai nustatyti visose VPT tikrintose sutartyse“, – teigia VPT.

VPT skelbiamais skaičiavimais, žemėtvarkininkams sumokėta suma pirkimo dokumentuose numatytus preliminarius kiekius viršyta maždaug 2 365 142,02 litų.

VPT nuomone, įstatymas pažeistas šiurkščiai, o NŽT sandoriai turi būti nutraukti. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min