Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

V.Putino siūlymas kartu statyti AE Kaliningrade Lietuvai nepriimtinas, tvirtina D.Grybauskaitė

Lithuanian President Grybauskaitė  and Russian Prime Minister Putin.
President.lt nuotr. / Dalia Grybauskaitė Suomijoje susitiko su Vladimiru Putinu.
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė pranešė atmetusi Rusijos premjero Vladimiro Putino trečiadienį pateiktą pasiūlymą kartu statyti naują atominę elektrinę Kaliningrade.

Su Rusijos Vyriausybės vadovu Suomijoje susitikusi D.Grybauskaitė sakė pabrėžusi, jog Lietuva ketina pastatyti atominę elektrinę savo šalyje.

„Taip, kvietė, praktiškai įtikinėjo, kad ji (atominė elektrinė Kaliningrade) yra svarbi, neišvengiama ir kad Lietuvai būtų naudinga ten dalyvauti. Aš labai aiškiai suformulavau, kad Lietuva statys savo ir kad mes neplanuojame dalyvauti tos elektrinės statyboje“, – po susitikimo BNS sakė D.Grybauskaitė.

Rusija yra paskelbusi ketinimus jau šiemet pradėti atominės elektrinės statybas Kaliningrade. Planuojama, kad joje veiks du 1 150 megavatų galios energoblokai, kurie turėtų pradėti veikti atitinkamai 2016 ir 2018 metais.

Rusija yra paskelbusi ketinimus jau šiemet pradėti atominės elektrinės statybas Kaliningrade. Planuojama, kad joje veiks du 1 150 megavatų galios energoblokai, kurie turėtų pradėti veikti atitinkamai 2016 ir 2018 metais.Pasak prezidentės, per susitikimą abi pusės aptarė tiek ekonominio bendradarbiavimo klausimus, tiek jautrius politinius klausimus, kurių greitai išspręsti nepavyks.

„Abi pusės mėgino įvardyti ir jautriausius politinius klausimus, kaip, pavyzdžiui, žalos atlyginimas ir kiti, ir ekonominio bendradarbiavimo klausimus. Įvardijome, kas mums svarbu, ką galime pajudinti kartu, kur labai jautrūs klausimai, ko greičiausiai išspręsti greitai neišeis“, – sakė prezidentė.

D.Grybauskaitės teigimu, susitikime kalbėta apie muitus ir „nediskriminacinį bendradarbiavimą Lietuvos atžvilgiu“, valstybinės sienos demarkaciją, Vištyčio ežero nuomą, iniciatyvą išvalyti Baltijos jūrą.

„Kalbėjome apie bendrus projektus, pavyzdžiui, ginkluotės iš Baltijos jūros dugno valymas kartu su Rusija ir NATO galėtų vykti, ir premjeras V.Putinas reagavo gana pozityviai“, – sakė D.Grybauskaitė.

Pasak prezidentės, susitikime aptarta ir galimybė ateityje surengti aukščiausio lygio dvišalį susitikimą.

„Apsitarėme, kad pribrendus situacijai ir paruošus keletą susitarimų, naudingų abiem pusėms, būtų galima galvoti apie vienokio ar kitokio lygmens susitikimą“, – teigė D.Grybauskaitė.

Anot prezidentės, tranzito į Kaliningradą klausimas detaliai nebuvo aptartas.

„Buvo probėgšmais paliestas klausimas, pats premjeras minėjo, kad čia techninis klausimas, ir jis jį atidėjo“, – sakė D.Grybauskaitė.

Lietuvos prezidentė ir Rusijos premjeras susitikimo Suomijoje, kur aplink jūrą esančių valstybių vadovai trečiadienį aptarė jūros užterštumo klausimus.

D.Grybauskaitės ir V.Putino pokalbis – pirmasis aukščiausio lygio dvišalis susitikimas po 2001 metų, kai su tuomečiu Rusijos prezidentu V.Putinu Maskvoje susitiko tuometis Lietuvos vadovas Valdas Adamkus. Pernai D.Grybauskaitė telefonu kalbėjosi su Rusijos prezidentu Dmitrijumi Medvedevu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min