TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

VRK aiškinasi, ar nemokami „Naisių vasaros“ teatro spektakliai nėra rinkėjų papirkimas

Ramūnas Karbauskis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Ramūnas Karbauskis
Šaltinis: 15min
12
A A

Kauno Šilainių rinkimų apygardos komisija penktadienį nusprendė, jog nepakanka įrodymų, kad šioje apygardoje kandidatuojantis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis galėjo papirkinėti rinkėjus nemokamais spektakliais. Tokių įtarimų buvo kilę dėl Kaune rodytų „Naisių vasaros“ teatro spektaklių. Sprendimą dėl šių spektaklių priims ir Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Pats R.Karbauskis 15min teigė, kad šis teatras yra jo mecenuojamas daugiau kaip šešerius metus ir su rinkimais tai visiškai nesusiję.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) Šilainių apygardos komisijai buvo pavedusi ištirti, ar „Naisių vasaros“ teatro Kaune mėnesio pradžioje du kartus parodytu režisierės Reginos Steponavičiūtės spektakliu „Dramblys“ nebuvo papirkinėjami rinkėjai.

Šio ir kitų „Naisių vasaros“ teatro spektaklių plakatuose nurodoma, kad teatro mecenatas – R.Karbauskis, o spektaklių peržiūra yra nemokama.

Penktadienį Šilainių apygardos rinkimų komisijos pirmininkas Tautvydas Grabauskas 15min teigė, jog apygardos komisija priėmė teigiamą sprendimą R.Karbauskiui. „Trūksta įrodymų“, – sprendimą paaiškino jis.

Sprendimą priims ir VRK

Tūkstančius kartų tas teatras vaidino nemokamai. Tai kaip dabar padaryti? Uždrausti teatrui vaidinti?

VRK pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė 15min sakė, kad šį klausimą, gavusi Kauno apygardos sprendimą, vėliau svarstys ir pati VRK. Pasak jos, dėl šių spektaklių Kaune buvo gautas skundas, jie užkliuvo ir apygardos komisijos nariams.

Kauno Šilainių vienmandatėje apygardoje antrajame Seimo rinkimų ture R.Karbauskis susirungs su konservatoriumi Rimantu Dagiu, kuris nuo LVŽS lyderio pirmajame rinkimų ture gerokai atsiliko.

R.Karbauskis: įstatymas nedraudžia mecenatams kandidatuoti

R.Karbauskis 15min teigė, kad šio teatro spektakliai yra nemokami jau šešerius su puse metų. „Jokios agitacijos jokiame spektaklyje per šešerius su puse metų nėra buvę“, – pridūrė jis.

R.Karbauskio teigimu, VRK ne kartą yra aiškinusis dėl „Naisių vasaros“ teatro ir esą niekam nebekyla klausimų, ar mecenatai gali kandidatuoti į Seimą – įstatymas to nedraudžia.

Festivalis „Naisių vasara“
Festivalis „Naisių vasara“

„Bus tas pats atsakymas, kurį aš jau daug kartų esu matęs, kad mecenavimas nėra traktuotinas kaip papirkimas, nes tai yra pastovi veikla“, – sakė jis.

R.Karbauskis pabrėžė mecenuojantis daug projektų daugybę metų: „Tūkstančius kartų tas teatras vaidino nemokamai. Tai kaip dabar padaryti? Uždrausti teatrui vaidinti? Aš nevažiuoju, neagituoju. Juokinga net. Spektaklių grafikus sudaro pats teatras, Tai yra dalykai, kurie niekaip su jokiais rinkimais nesusiję.“

Spektaklius rodo didžiuosiuose miestuose

„Naisių vasaros“ teatro interneto puslapyje nurodoma, kad tai yra vienas R.Karbauskio sumanytų ir apmokamų „Naisių vasaros“ projektų. Visi šio teatro spektakliai yra nemokami. Spektakliai šį mėnesį rodomi ne tik Kaune, bet ir Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Varėnoje, Panevėžyje.

Skelbime specialiai nurodžiau tik savo vardą be pavardės, kad nebūtų kažkokių nesusipratimų.

Šiame mieste esančioje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje į Seimą kandidatuojanti LVŽS narė Greta Kildišienė 15min teigė, kad nereikėtų spektaklių sieti su rinkimais, nes jie nemokami ne pirmus metus.

„Naisių vasaros“ teatro spektakliai rengiami jau daugelį metų ir jie buvo ir yra nemokami, todėl nesiekite to su rinkimais. Kvietimus platinu aš pati todėl, kad esu šio teatro ambasadorė ir man patikėta tai daryti. Skelbime specialiai nurodžiau tik savo vardą be pavardės, kad nebūtų kažkokių nesusipratimų. Spektaklių metu nevyksta jokia rinkiminė agitacija už konkrečią partiją, su kvietimais taip pat nėra dalijama kažkokia medžiaga. Žmonės noriai eina į Naisių vasaros teatro spektaklius. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė (konservatorių kandidatė, – red. past.) irgi buvo atvykusi į spektaklį. Tikiuosi, jai patiko“, – 15min sakė LVŽS kandidatė į Seimą.

T.Markelevičiaus nuotr. /Kvietimas į „Naisių vasaros“ teatro spektaklį Panevėžyje
T.Markelevičiaus nuotr. /Kvietimas į „Naisių vasaros“ teatro spektaklį Panevėžyje
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min