Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 17d. 12:19

VRK aiškinsis, ar Vyriausybės reklama apie ketverių metų darbus susijusi su Seimo rinkimais

Ministrų pasitarimas dėl koronaviruso Vyriausybėje
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Vyriausybėje

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) aiškinsis, ar televizijoje, radijuje ir viešajame transporte Sauliaus Skvernelio vadovaujamos Vyriausybės inicijuota reklamos kampanija apie ketverių metų darbus yra sietina su artėjančiais Seimo rinkimais ir ar ją rengiant nepasinaudota administraciniu resursu. Tokį sprendimą bendru sutarimu VRK priėmė antradienį posėdžio metu.

„Jeigu viešoje erdvėje dėl to kilo klausimų, ar tikrai nesinaudojama administraciniu resursu, tai mūsų, kaip rinkimų organizatoriaus, pareiga išsiaiškinti, kaip yra iš tiesų, išsklaidyti visas abejones“, – kalbėjo VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė ir pridūrė, jog į Vyriausybę bus kreiptasi dėl informacijos pateikimo.

„Tada nuspręsim, ar tai susiję su rinkimais, ar ne, ar tai pasinaudojimas administraciniu resursu, ar ne“, – teigė VRK pirmininkė.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Laura Matjošaitytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Laura Matjošaitytė

Reklamos transliacija radijuje, televizijoje ir viešajame transporte apie šešias struktūrines reformas Vyriausybei atsiėjo 66,4 tūkst. eurų. Reklama turėtų būti transliuojama iki rugsėjo 20-osios.

Vyriausybės kanceliarija 15min nurodė, jog „planuojant reformų komunikaciją siekiama viešinti reformų naudas, kurias jos atneša visuomenei, ir paraginti bei paskatinti jomis naudotis“.

Panašių paslaugų kanceliarija tvirtino pirkusi ir anksčiau: „2018 ir 2019 metais buvo viešinamos pačios reformos, supažindinant visuomenę, kokie konkrečiai darbai ir pokyčiai planuojami pertvarkant švietimo, pensijų, mokesčių, inovacijų, sveikatos sritis bei mažinant šešėlinės ekonomikos mastą.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Prieš Seimo rinkimus Vyriausybė už 66,4 tūkst. eurų reklamuoja savo darbus, VRK aptars, ar tai verta tyrimo

Vyriausybės kanceliarijos išlaidas reklamai su spalį įvyksiančiais Seimo rinkimais susiejo opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Seime atstovas Vilius Semeška. Dėl to jis kreipėsi ir į VRK.

„Vyriausybė ne tik be biudžeto patikslinimo leidžia milijardus eurų, bet ir rinkimų kampanijos metu, už mokesčių mokėtojų pinigus, ketina užsiiminėti savireklama. Šokiruoja ne tik toks akiplėšiškas bandymas piktnaudžiauti administraciniu resursu ir tarnybine padėtimi, bet ir ciniškumas, kai norima girtis vienu neskaidriausių ir blogiausiai veikiančiu valstybės projektu – e.sveikata“, – dėstė jis, kalbėdamas apie vieno iš reklaminių vaizdo klipų scenarijų.

Tuomet VRK tyrimo V.Semeškos kreipimosi pagrindu nepradėjo.

Komentarai: 7

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Esports namai

URBAN˙/

Interviu
Parašykite atsiliepimą apie 15min