TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRK įtaria parašų klastojimą: tarp patikslintų parašų rasta „dvirankių“, sprendimas dėl referendumo atidėtas

Parašų rinkimas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Parašų rinkimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sprendimą, ar leisti rengti referendumą dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams atideda pirmadieniui. Nors, preliminariais duomenimis, referendumo rengėjams pavyko patikslinti reikiamą piliečių parašų skaičių, tačiau komisija abejoja, ar tai padaryta sąžiningai. Iki pirmadienio rašto ekspertai tikrins, kiek parašų galėjo būti suklastoti, nes pastebėta, kad kai kurie parašai pirmuose parašų rinkimo lapuose ir tikslinimo lapuose rašyti ne to paties žmogaus.

„Anksčiau buvo „vienarankiai“ parašai, kai vienas žmogus rašė už kelis žmones, dabar du žmonės už vieną  pasirašo. Mums įdomu, kaip čia taip atsitiko, ir visai nejuokinga“, – trečiadienio posėdyje teigė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas.

Anot jo, šiuo metu rašysenos ekspertai patikrino 35 bylas iš 73. Kai kuriose jų rasta net po 40 parašų, kuriuose skiriasi žmogaus, pasirašiusio pirmą kartą ir po to tikslinusio savo parašą, rašysena. Kitose bylose tokių įrašų fiksuota vos po keletą.

Anot jo, šiuo metu rašysenos ekspertai patikrino 35 bylas iš 73. Kai kuriose jų rasta net po 40 parašų, kuriuose skiriasi žmogaus, pasirašiusio pirmą kartą ir po to tikslinusio savo parašą, rašysena.

VRK pirmininkas Z.Vaigauskas priminė, kad už parašų klastojimą gresia baudžiamoji atsakomybė, todėl rekomendavo referendumo rengėjams nejuokauti ir paaiškinti, kaip atsirado to paties žmogaus parašai skirtinga rašysena.

„Kol neturime galutinių ekspertų išvadų, priimti sprendimo dėl visų parašų negalime, siūlau išimti iš darbotvarkės", – siūlė VRK narys Valdas Benkunskas.

Nutarta galutinį sprendimą atidėti iki pirmadienio.

Iki tol iš referendumo organizatorių laukiama paaiškinimų, kaip galėjo atsirasti tokių neatitikimų.

Savo ruožtu referendumo rengėjai reikalavo sprendimą priimti trečiadienį. VRK sprendimą posėdį atidėti jie pavadino vaikų darželiu.

Sustiprino apsaugą

BNS pranešė, kad  trečiadienį buvo apribotas patekimas į „Valstybės žinių" pastatą, kur įsikūrusi VRK.

Lauko durys buvo užrakintos, sustiprinta apsauga. Posėdį norėję stebėti referendumo iniciatoriai į VRK patalpas įleisti pagal iš anksto pateiktą sąrašą.

Apribotas patekimas į „Valstybės žinių" pastatą, kur įsikūrusi VRK. Lauko durys buvo užrakintos, sustiprinta apsauga.

Anksčiau Vyriausioji rinkimų komisija yra nusprendusi, kad referendumo dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams iniciatyvos nederėtų stabdyti dėl galimo jos prieštaravimo Lietuvos Konstitucijai ir Lietuvos įsipareigojimams narystei Europos Sąjungoje.

Praėjusių metų lapkritį VRK jau buvo nustačiusi, kad atitinkančių reikalavimus parašų dėl referendumo draudžiant parduoti žemę užsieniečiams yra 292 200, t.y. beveik 8 tūkst. mažiau, nei reikia norint surengti referendumą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min