Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRK: mandatų atsisakė per 300 naujųjų savivaldybių tarybų narių

Zenonas Vaigauskas
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Zenonas Vaigauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Penktadalis į naujos kadencijos savivaldybių tarybas išrinktų politikų atsisakė mandatų nė nepradėję dirbti.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas penktadienį pranešė, kad jau nutraukti daugiau nei 300 į tarybas išrinktų politikų įgaliojimai.

Iš viso vasario 27 dieną išrinkti 1526 tarybų nariai.

Z.Vaigausko teigimu, šis skaičius dar negalutinis, paskutiniai atsisakiusiųjų prašymai turėtų būti patenkinti antradienį. Kita vertus, VRK vadovas tvirtino nemanąs, kad atsisakančiųjų smarkiai padaugėtų.
„Per praėjusius savivaldos rinkimus irgi buvo panašus skaičius“, – sakė Z.Vaigauskas.

VRK pirmininkas atkreipė dėmesį, kad padaugėjo asmenų, kurie atsisakė nesuderinamų pareigų, kad galėtų ateiti į savivaldybių tarybas. Tokių šiemet yra 124.

Pagal įstatymą, išrinkti tarybos nariai, likus ne mažiau kaip 10 dienų iki pirmojo tarybos posėdžio, privalo atsisakyti pareigų, nesuderinamų su savivaldybės tarybos nario mandatu. To nepadarę politikai neteks mandato.

Savivaldybių tarybos rinkimų įstatymas numato, kad savivaldybės tarybos nario pareigos nesuderinamos su prezidento, Seimo nario, Europos Parlamento nario, Vyriausybės nario pareigomis, su Vyriausybės įstaigos ar įstaigos prie ministerijos vadovo, kurio veikla susijusi su savivaldybių veiklos priežiūra ir kontrole, pareigomis, Vyriausybės atstovo apskrityje, valstybės kontrolieriaus ir jo pavaduotojo pareigomis.

Be to, savivaldybės tarybos nario pareigos nesuderinamos su tos savivaldybės mero politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo pareigomis, tos savivaldybės tarnautojo ir darbuotojo, dirbančio pagal darbo sutartis, pareigomis. Tarybų nariais taip pat negali būti tos savivaldybės įstaigų, įmonių, viešųjų įstaigų vadovai.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min