Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRK narys: sprendimas dėl referendumo bus subjektyvus

Pranciškus Šliužas
Pranciškus Šliužas
Šaltinis: Žinių radijas
0
A A

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šiandien sulaukė pirmųjų pataisytų parašų, kuriais siekiama įvykdyti referendumą dėl kelių Konstitucijos straipsnių pataisų. Iniciatyvinės grupės narys Pranciškus Šliužas Žinių radijo laidoje „Aktualioji valanda“ patikino, kad iš 4114 abejotinais pripažintų parašų, buvo pristatyta 3480.

VRK nario Jono Udrio žiniomis, visi šie parašai abejonių dabar jau nekelia, tad turėtų būti įskaityti. Galutinė parašų pristatymo diena – sausio 29 d.

J. Udrio teigimu, kai referendumo organizavimas neturi jokios praktikos, jo baigtį gali nulemti vos kelios dešimtys parašų, tad jų tikrinimas privalo būti itin kruopštus.

„Tų parašų gali trūkti  ar netgi būti perviršis gal netgi iki kelių dešimčių. Bet rinkimų praktika rodo, kad mandato atitekimo klausimą vienam ar kitam kandidatui lemia vienas ar du balsai“, - teigė pašnekovas.

Jis taip pat neatmetė galimybės, kad, kilus abejonėms, parašų tikslumas gali būti nustatinėjamas balsuojant VRK nariams. Laidos vedėjui paklausus, ar yra tikimybė, kad tai bus visiškai subjektyvus sprendimas, J. Udris atsakė: „Tikrai taip.“

Pašnekovas informavo, kad jau šiuo metu yra gautas šaukimas iš Vyriausiojo administracinio teismo, nes didžioji dalis iniciatyvinės grupės yra padavusi VRK į teismą.

„Visada ir visi Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimai gali būti skundžiami teismui. Teismai ne kartą yra paneigę arba palaikę VRK poziciją“, - į kalbas apie sprendimų subjektyvumą toliau nesileido VRK narys.

Jis taip pat nesiryžo prognozuoti, ar referendumas įvyks.

„Sunku prognozuoti, labai įtempta situacija ir tikrai klausimas labai ant ribos“, - pokalbį reziumavo J. Udris.

Visą laidos įrašą galite išgirsti čia.

Žinių radijas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min