Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 28d. 12:52

VRK ragina užsienyje gyvenančius rinkėjus suskubti registruotis balsuoti užsienyje

VRK logitipas
VRK logitipas

Ši savaitė – paskutinė, kai užsienyje gyvenantys lietuviai dar gali registruotis balsuoti Seimo rinkimuose, praneša Vyriausioji rinkimų komisija (VRK). Prašymus balsuoti dar priima 25 Lietuvos diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos.

Likus mažiau kaip 2 savaitėms iki Seimo rinkimų balsuoti užsienyje užsiregistravo beveik 36 tūkst. rinkėjų. Balsuoti užsienyje norinčių piliečių skaičius auga kasdien, o VRK fiksuoja, kad Pasaulio lietuvių apygarda pagal rinkėjų skaičių šiuo metu jau lenkia 45 vienmandates rinkimų apygardas Lietuvoje.

VRK pirmininkės Lauros Matjošaitytės teigimu, kasdien augantys balsuoti Seimo rinkimuose norinčių užsienio lietuvių registracijų skaičiai išties džiugina, tai rodo, kad už Lietuvos ribų gyvenantiems mūsų šalies piliečiams tikrai rūpi, kokį parlamentą turėsime ateinančius ketverius metus.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Laidoje „15/15“ – Laura Matjošaitytė
Luko Balandžio / 15min nuotr./Laidoje „15/15“ – Laura Matjošaitytė

Iš viso balsavimą užsienyje vykdo 51 diplomatinė atstovybė ir konsulinė įstaiga. Daugiau kaip pusėje jų registracija balsuoti jau baigėsi, tačiau šią savaitę dar 25 diplomatinės atstovybės ir konsulinės įstaigos registraciją balsuoti Seimo rinkimuose užsienyje tęsia. Didžioji dauguma, net 93 proc., rinkėjų registruodamiesi balsuoti rinkimuose pageidauja balsuoti paštu.

Šią savaitę dar galima užsiregistruoti balsuoti šiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse:

Austrijoje, JAV, Čikagoje, Nyderlanduose, Rusijoje, Švedijoje, Ženevoje, Ukrainoje, Gardine – iki rugsėjo 28 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku).

Danijoje – iki rugsėjo 29 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku).

Baltarusijoje, Estijoje, Graikijoje, Kaliningrade, Sovetske – iki rugsėjo 30 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku).

Jungtinėje Karalystėje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Prancūzijoje, Suomijoje, Seinuose – iki spalio 1 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku).

Los Andžele, Niujorke, Lenkijoje – iki spalio 2 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku).

Airijoje – iki spalio 3 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku).

Vokietijoje – iki spalio 4 d. 23.59 val. (Lietuvos laiku).

Registruotis balsuoti reikia VRK elektroninių paslaugų portale.

Kaip tai padaryti, galite pamatyti čia.

Atsižvelgdami į tai, kad dėl COVID-19 situacijos balsavimas ambasados ar konsulinės įstaigos patalpose Seimo rinkimų metu gali būti apribotas, VRK rekomenduoja registruotis balsuoti paštu.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:14
01:53
23:12

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min