Net 700 filmų žiūrėkite nemokamai. ŽMONĖS Cinema
Išbandyti
Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2023 01 04

VRK spręs, ar leisti į rinkimus P.Gražulio bendražygius šiems pateikus augalų nuotraukas

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) spręs, ar leisti dalyvauti savivaldos rinkimuose pusšimčiui Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) kandidatų, kai šie vietoje savo nuotraukų pateikė gėlių, automobilių ir panašius atvaizdus.
Petras Gražulis
Petras Gražulis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

VRK vadovė Jolanta Petkevičienė sako, kad tinkamų dokumentų būsimiems savivaldos rinkimams nepateikę kandidatai gali būti braukiami iš sąrašų ir dėl to ketinama apsispręsti iki sausio 24-osios.

Tuo metu Tautos ir teisingumo sąjungos vadovas Petras Gražulis tvirtina, kad partiečiai suklydo, nes tikėjosi atvaizdus galėsiantys pakeisti vėliau, jis sako jau paraginęs kolegas tai kuo greičiau padaryti.

„Iki gruodžio 30 dienos 17 valandos turėjo būti pateikti kandidatų pareiškiniai dokumentai, ir vienas iš pareiškinių dokumentų, kaip numato Rinkimų kodeksas, yra kandidato nuotrauka. Gruodžio 29 dieną VRK sulaukė žinių iš skirtingų savivaldybių rinkimų komisijų, kad kartu su partijos pareiškiniais dokumentais teikiamos ne kandidatų nuotraukos, o atvaizdai – kaktusų, gėlių žiedų, automobilių ir panašaus pobūdžio. Bet kaktusai nėra kandidatai“, – BNS sakė J.Petkevičienė.

Pasak jos, rinkimų komisijos dar nėra patikrinusios visų 14 tūkst. kandidatų pareiškinių dokumentų, bet kol kas aptikta apie 50 Tautos ir teisingumo sąjungos kandidatų, pateikusių ne savo nuotraukas, o nesusijusius vaizdus.

„Komisija turėtų iki sausio 24 dienos įvertinti pateiktų kandidatų pareiškinius dokumentus ir tvirtinti galutinius kandidatų sąrašus, tai mes ir darysime. Neatmestina, be abejo, tai kolegialus komisijos sprendimas, kad nepakeitus pareiškinio dokumento, šiuo konkrečiu atveju kandidato nuotraukos, bus braukiami kandidatai iš sąrašų“, – pažymėjo VRK vadovė.

Ji taip pat patvirtino, kad išbraukus dalį kandidatų dėl netinkamų dokumentų gali griūti ir sąrašai, nes Rinkimų kodeksas numato minimalų kandidatų skaičių sąraše. Kandidatų sąraše kandidatų negali būti mažiau kaip pusė ir du kartus daugiau kaip iš viso renkama tos savivaldybės tarybos narių.

Partijos vadovas P.Gražulis BNS tvirtino, kad partijos keliami kandidatai suklydo dėl dokumentų pateikimo datos – ketino tikras nuotraukas pateikti vėliau, o iš pradžių sudėjo bet kokius vaizdus.

„Raginu ištaisyti, sudėti tikras nuotraukas. Kodėl taip atsitiko, kiek aš aiškinausi, suprato, kad bus laiko sudėti gražias nuotraukas, o pasirodo, kad tas laikas jau buvo, o jie galvojo, kad ateity galės sudėti gražias, tinkamas, gal net specialiai nusifotografuoti“, – BNS sakė P.Gražulis.

Pirmasis apie Tautos ir teisingumo kandidatų pareiškinius dokumentus su gėlių vaizdais vietoje kandidatų nuotraukų paskelbė naujienų portalas delfi.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
IKEA tvarumo ir klimato ataskaitose – išradimai iš Lietuvos
Reklama
Gyvenimiško patarimo – ne į ekspertus, o į būrėjus: sėkmės kavos tirščiuose ieško 12 proc. lietuvių
Reklama
Išskaidote investicijas? Ar žinote visas rizikas bei galimybes?
Reklama
Lietuvių sukurtas dokumentinis serialas – odė Baltijos šalių šefams
Užsisakykite 15min naujienlaiškius