Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRM ieško pamainos vadovauti FNTT baigiančiam R.Boreikai

Romualdas Boreika su žmona, buvusia Seimo nare Violeta Boreikiene
„Scanpix“ nuotr. / Romualdas Boreika su žmona, buvusia Seimo nare Violeta Boreikiene
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vidaus reikalų ministerija penktadienį paskelbė konkursą eiti Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) direktoriaus pareigas.

Iki šiol FNTT vadovaujantis Romualdas Boreika iš šių pareigų atsistatydina nuo gegužės 18 dienos. Išgirdęs premjero ir kitų valdančiųjų kritiką kovo pabaigoje jis paskelbė nusprendęs trauktis iš FNTT vadovo posto ir išeiti į pensiją.

Konkurso į FNTT vadovus sąlygose nurodoma, kad valstybės tarnautojas, einantis šias pareigas, turi turėti teisės krypties aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą išsilavinimą, ne trumpesnę kaip 5 metų vadovavimo patirtį ir ne trumpesnę kaip 10 metų darbo viešojo saugumo užtikrinimo srityje patirtį, turėti ne žemesnį kaip specialų pareigūnų nekarinį vidaus tarnybos pulkininko leitenanto arba vyresniojo komisaro laipsnį.

Taip pat turi atitikti teisės aktuose nustatytus reikalavimus, būtinus išduodant leidimą dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, atitikti numatytą fizinį pasirengimą ir kita.   

Praėjusį mėnesį pagal premjero Andriaus Kubiliaus pareiškimą Generalinė prokūratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl R.Boreikos veiksmų. Tačiau laikinasis generalinis prokuroras Raimondas Petrauskas pranešė nenustatęs galimo R.Boreikos piktnaudžiavimo tarnyba.Anot prokuratūros, Vyriausybės vadovas įtarė FNTT vadovą piktnaudžiavus tarnybine padėtimi.

Anot prokuratūros, Vyriausybės vadovas įtarė FNTT vadovą piktnaudžiavus tarnybine padėtimi. Tai esą galėjo pasireikšti savęs įtraukimu į asmenų, kurių turto ir pajamų deklaracijos yra neviešos, sąrašą, taip siekiant galimai nuslėpti galimai neteisėtas pajamas.

Tačiau susipažinęs su premjero pareiškimo turiniu prokuratūros vadovas R.Petrauskas pranešė nustatęs, kad perduotoje medžiagoje nepakanka duomenų, rodančių, jog R.Boreika piktnaudžiavimo savo padėtimi. Todėl pradėtu tyrimu bus siekiama išsiaiškinti, ar buvo padaryta kokia nors veika, kurią šalies įstatymai laikytų baudžiamąją atsakomybę užtraukiančiu teisės pažeidimu.

Kiek anksčiau premjero potvarkiu sudaryta darbo grupė paskelbė įtarianti, kad R.Boreika galėjo piktnaudžiauti tarnyba, siekdamas nuslėpti galimai neteisėtas pajamas ir įtraukdamas save į sąrašą asmenų, kurių turto ir pajamų deklaracijos yra neviešos.

Darbo grupė nustatė, kad R.Boreika viešai nepateikė privačių interesų deklaracijų už 2004 ir 2005 metus bei turto ir pajamų deklaracijų už 2003 ir 2008 metus, nors pagal pareigas privalėjo tai padaryti.  

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min