TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pareigūnų algoms didinti atskiro finansavimo Vyriausybė nenumato, leis atlyginimus didinti iš sutaupytų lėšų

Eimutis Misiūnas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Eimutis Misiūnas
Šaltinis: 15min, BNS
0
A A

Pareigūnų algoms kelti nenumatoma skirti papildomų asignavimų, bet bus leista atlyginimus didinti iš sutaupytų lėšų.

Vyriausybė pasitarime trečiadienį nutarė nesvarstyti Vidaus reikalų ministerijos parengto trimečio pareigūnų algų kėlimo plano kasmet tam skirti papildomą finansavimą.

„Mes norime duoti teisinį pagrindą mokėti didesnį darbo užmokestį, tai bus padidintas (galimas maksimalus) koeficientas 1,5 (punkto), bet, kaip ir premjeras minėjo, tas koeficientas nebus padengtas pinigais“, – žurnalistams po Vyriausybės posėdžio sakė vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Anot jo, algos pareigūnams galės būti keliamos iš vidinių sutaupymų.

„Žinodami, kad vien 2018 metais vidaus reikalų sistema taupo apie 6-7 mln. eurų, 2019 metais – atitinkamai vėl apie 5 mln. eurų, taip pat žinau premjero ir Finansų ministerijos nuostatas, kad tie, kurie padaro tokius namų darbus, tikrai bus paskatinti, tai aš esu įsitikinęs, kad tomis teisinėmis prielaidomis, kurios bus sukurtos mokėti didesnį darbo užmokestį, bus pasinaudota. Ne taip, kaip dabar yra, kad turime pinigų, bet neturime galimybės mokėti. Tai bus galimybės, bus sutaupyti pinigai ir tikrai pareigūnai gaus didesnius darbo užmokesčius“, – aiškino ministras.

E.Misiūnas aiškino, kad skirtingų tarnybų pareigūnų atlyginimų netolygumus turės suvaldyti Vidaus reikalų ministerija, nes ne visoms tarnyboms gali pavykti vienodai sutaupyti.

„Aš tikiu, kad Valstybės sienos apsaugos pareigūnai arba Viešojo saugumo (tarnybos) pareigūnai tikrai gali tikėtis maždaug 50 eurų, o gal ir daugiau kitais metais padidinimo. Gal policijos pareigūnai kažkiek mažiau galės tikėtis, bet tikrai didėjimas bus“, – dėstė ministras.

„Vis dėlto programoje yra numatyta 2020 metais pasiekti tūkstantį eurų, tai čia bus labai geros teisinės prielaidos to tūkstančio ir siekti“, – aiškino jis.

Spaudai išplatintame Vidaus reikalų ministerijos pranešime E.Misiūnas sako, kad pareigūnai realų atlyginimų didėjimą pajus jau kitąmet. Be to, pareigūnų šeimų pajamos didės ir dėl didinamų vadinamųjų „vaiko pinigų“.

„Didžioji dalis pareigūnų – apie 70 proc. yra jauni žmonės bei šeimos turinčios vaikų. Atsižvelgiant į jų pajamas, jiems didės išmokos už vaikus, o tai jau nuo 20 iki 50 eurų papildomų pajamų per mėnesį“, – aiškino E.Misiūnas.

Premjeras Saulius Skvernelis savo ruožtu teigė, kad iš skirtų asignavimų atlyginimus bus leista didinti ir Kalėjimų departamento bei muitinės sistemos pareigūnams.

„Noriu taip pat pabrėžti, ko nevertino ir mokytojai vakar, ir galbūt pareigūnams kyla diskusijos – tos mokestinės pertvarkos, kurios bus daromos, kurios susijusios su mažiausias pajamas gaunančiais žmonėmis – nesvarbu, kuriame sektoriuje, taip pat ir pareigūnais, jiems priklausomai nuo šeimos sudėties pajamos kitais metais didės nuo 21 iki 120 eurų. Tai sakyti, kad šitas padidėjimas neužskaitomas, nes skirtas visiems, yra nevisiškai teisinga“, – aiškino S.Skvernelis.

„Plius nepamirškime, kad 2,8 mln. eurų vidaus reikalų sistemai pagal ankstesnės Vyriausybės įsipareigojimus yra skirta statuto įgyvendinimui ir priemokų už laipsnius pakėlimui, tai ta suma taip pat yra darbo užmokestis“, – sakė premjeras.

Vidaus reikalų ministerija kelis kartus Vyriausybei teikė pataisas dėl pareigūnų algų. Pagal trečiadienį siūlytas pataisas, kurios atmestos, Vidaus tarnybos statuto priede nustatyti koeficientai visiems pareigūnams trejus metus būtų didėję po 0,4 punkto, kas per metus būtų reiškę atlyginimo padidėjimą apie 50 eurų neskaičiuojant mokestinių pertvarkų.

Šiuo metu vidaus reikalų sistemoje tarnauja beveik 20 000 pareigūnų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min