Dabar populiaru
Publikuota: 2011 spalio 23d. 10:30

VRM siūlo internete viešinti visus tarnybinius nusižengimus ir paskatinimus

Kompiuteris
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Kompiuteris

Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo valstybės ar savivaldybių institucijų bei įstaigų interneto svetainėse skelbti informaciją apie visus jose nustatytus tarnybinius nusižengimus ir už juos paskirtas galiojančias tarnybines nuobaudas bei informaciją apie jose dirbančių valstybės tarnautojų gautus paskatinimus.

Šiuo metu valstybės ar savivaldybių institucijų bei įstaigų interneto svetainėje privaloma skelbti tik informaciją apie nustatytus šiurkščius tarnybinius nusižengimus ir už juos skirtas galiojančias tarnybines nuobaudas.

„Minėta informacija bus skelbiama taip, kad nebūtų galima jos nukopijuoti ir (arba) sudaryti galimybės per interneto paieškos puslapius ją rasti po to, kai iš įstaigos interneto puslapio ji bus pašalinta (tarnybinei nuobaudai išnykus ar ją panaikinus)“, – aiškina siūlymą įtvirtinančias pataisas Vyriausybei teikianti VRM.

Pasak ministerijos, informacijos apie skirtas tarnybines nuobaudas ir gautus paskatinimus skelbimas padės užtikrinti skaidresnę ir atviresnę valstybės tarnautojų veiklą.

„Kadangi visuomenė bus skatinama domėtis, kaip valstybės tarnautojai atlieka savo pareigas, didės valstybės tarnautojų asmeninė moralinė atsakomybė už savo veiklą ir siekis išsaugoti savo reputaciją tiek visuomenės, tiek kolegų akyse. Taip pat būtų sumažintos prielaidos galimiems neobjektyviems, nepagrįstiems ir neskaidriems sprendimams dėl paskatinimų skyrimo“, – sakoma pakeitimus aiškinančiame rašte.

Be to, manoma, kad informacijos apie tarnybinius nusižengimus ir paskirtas tarnybines nuobaudas skelbimas valstybės tarnautojams turės prevencinį poveikį, bus padaroma mažiau tarnybinių nusižengimų.

Ministrų kabinetas pataisas svarstys kitą savaitę. Joms taip pat reikėtų Seimo pritarimo.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min