Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VRM siūlo numatyti baudžiamąją atsakomybę už vertimą elgetauti

Vilniui teks prašyti finansinės paramos ištiesus ranką, nes dabartinės skolos tik šiek tiek mažesnės nei šių metų biudžetas.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Vilniaus elgeta
Šaltinis: BNS
0
A A

Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė Baudžiamojo kodekso (BK) pataisų projektą, kuriuo siūlo papildyti straipsnį dėl Prekybos žmonėmis. Į jį greta vertimosi užsiimti prostitucija, priverstiniu darbu siūloma įrašyti ir kitas panašias nusikalstamas veikas: išnaudojimą, vergiją, pornografiją, kitas seksualinio išnaudojimo formas, elgetavimą.

Asmuo, pardavęs, pirkęs, ar kitaip perleidęs, įgijęs asmenį, verbavęs, gabenęs, laikęs nelaisvėje žmogų panaudodamas fizinį smurtą ar grasinimus arba kitaip atimdamas galimybę priešintis, pasinaudojęs nukentėjusiojo priklausomumu ar pažeidžiamumu, apgaulę, už minėtas nusikalstamas veikas būtų baudžiamas laisvės atėmimu nuo dvejų iki dešimties metų.

Griežtesnė bausmė grėstų, jeigu dėl šių veikų būtų kilęs pavojus žmogaus gyvybei.

Taip pat VRM siūlo baudžiamąją atsakomybę taikyti ir tiems, kurie naudojosi priverstiniu žmogaus darbu ar teikiamomis paslaugomis. Už tai numatoma bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

VRM teigimu, šios Baudžiamojo kodekso pataisos susijusios su Europos Sąjungos ir tarptautinės teisės aktais, kur nurodomi net minimalūs prekybos žmonėmis išnaudojimo tikslai: kitos seksualinio išnaudojimo formos, priverstinė tarnystė, vergija ar veikla, panaši į vergiją, priverstinės paslaugos, išnaudojimas priverstiniam elgetavimui ar įtraukiant į nusikalstamą veiką arba neteisėtai įvaikinant.

Tikimasi, kad šios pataisos suteiks teisėsaugos institucijoms daugiau galimybių patraukti asmenis baudžiamojon atsakomybėn, padidins kovos su prekyba žmonėmis veiksmingumą, teigiama projekto aiškinamajame rašte.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min