Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 birželio 9d. 12:07

VRM tarnybinio patikrinimo išvados: Marijampolės apskrities VPK būta ir tarnybinių nusižengimų, ir neveiklumo

Vidaus reikalų ministras R.Palaitis dovanas pavaldiniams linkęs pirkti iš reprezentacijai skirtų lėšų.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / R.Palaitis
Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis, susipažinęs su tarnybinio patikrinimo išvadomis policijos pareigūnų įtarimų apie Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų galimas sąsajas su nusikalstamo pasaulio atstovais ir galimą policijos sistemos įstaigų vadovų tokios veiklos dangstymą, neslėpė nusivylimo, praneša Vidaus reikalų ministerija.

„Iš komisijos pateiktų išvadų matyti, kad minėtame komisariate būta ir tarnybinių nusižengimų, ir neveiklumo, o ir darbinė atmosfera nėra normali, – sakė ministras R.Palaitis. – Tai, kad dėl senaties negalima taikyti tarnybinių nuobaudų, dar nereiškia, kad nereikia nieko daryti. Paprašiau policijos generalinį komisarą Vizgirdą Telyčėną numatyti priemones, kuriomis dabartinė situacija Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate kuo skubiau būtų normalizuota.“

Kaip rašoma VRM pranešime, ministras taip pat nurodė specialistams išanalizuoti galimybes ir pateikti siūlymus dėl senaties termino pratęsimo esant Policijos veiklos įstatymo arba Policijos pareigūnų etikos kodekso pažeidimų.

„Siekdamas užkirsti kelią pareigūnams išvengti tarnybinės atsakomybės, nurodžiau per dvi savaites išanalizuoti ir pateikti siūlymus dėl senaties termino skirti tarnybinę nuobaudą pareigūnams pailginimo iki pusantrų metų, nurodyti keistinus teisės aktus“, – sakė ministras R.Palaitis.

Per patikrinimą nustatyta, kad Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Vidaus tyrimų valdybos 2010-01-20 tarnybinis patikrinimas buvo atliktas nenuodugniai. Dėl to vidaus reikalų ministras patikėjo VRM Personalo departamento direktoriaus pavaduotojui Juliui Jasaičiui įvertinti netinkamai minėtą tarnybinį patikrinimą atlikusių PD VTV pareigūnų veiksmus.

Komisija taip pat konstatavo, kad Marijampolės apskrities VPK viršininko pavaduotojas Edvardas Bukota netinkamai atliko savo pareigas ir pažeidė Policijos veiklos įstatymo bei Policijos pareigūnų etikos kodekso nuostatas, o Marijampolės apskrities VPK viršininkas Kęstutis Kalinauskas nepradėjo tarnybinio patikrinimo dėl E.Bukotos elgesio ir nesiėmė veiksmingų priemonių, kad normalizuotų  padėtį.

Lietuvos policijos generalinio komisaro įsakymu Marijampolės apskrities VPK viršininkui K.Kalinauskui yra skirta neeilinė atestacija (vyks 2010-06-16). Be to, nurodyta spręsti Marijampolės AVPK viršininko pavaduotojo E.Bukotos neeilinės atestacijos klausimą.

Komisija taip pat konstatavo, kad Kalvarijos policijos komisariato pareigūnų teiginiai apie Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojo Visvaldo Račkausko veiksmus, kliudančius patraukti Marijampolės AVPK viršininko pavaduotoją E.Bukotą atsakomybėn, yra nepagrįsti.

PD prie VRM įpareigojo Marijampolės apskrities VPK viršininką Kęstutį Kalinauską po to, kai Generalinė prokuratūra priims sprendimą dėl nagrinėjamo Marijampolės apskrities VPK septynių pareigūnų pareiškimo, įvertinti šių pareigūnų veiksmus. Įvertinti Kalvarijos policijos pareigūnų veiksmus ministras nurodė ir J.Jasaičiui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min