TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

VRM Teisės departamento direktorius: Vyriausybės siekis atšaukti ministro įsakymus – išpuolis prieš Konstituciją ir administracinius teismus

Lietuvos Konstitucija
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Lietuvos Konstitucija
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė negali atšaukti vidaus administravimo aktu laikomų vidaus reikalų ministro įsakymų dėl buvusių Finansinių tyrimų nusikaltimo tarnybos (FNTT) vadovų atleidimo, nes tai – ne jos, o administracinių teismų prerogatyva. Tokį išaiškinimą pateikė Vidaus reikalų ministerijos (VRM) Teisės departamentas.

„Jei Vyriausybė vertins ministro įsakymų teisėtumą, bus peržengtos jai Konstitucijoje ir kituose teisės aktuose suteiktos kompetencijos ribos ir įsikišta į teisingumą vykdančių teismų sritį“, – sako VRM Teisės departamento direktorius Nerijus Rudaitis.

Jo vadovaujamo departamento specialistai išaiškino, jog Vyriausybės įstatymo 34 str. numato jos teisę pripažinti netekusiais galios tik tuos ministrų priimtus teisės aktus, kurie prieštarauja Konstitucijai, tarptautinėms sutartims, įstatymams ir kitiems Seimo priimtiems teisės aktams, Prezidento dekretams, Vyriausybės nutarimams ar Ministro Pirmininko potvarkiams.

Tačiau vidaus reikalų ministro pasirašyti įsakymai dėl buvusių FNTT vadovų atleidimo neprieštarauja nė vienam iš minėtų teisės aktų. Be to, šie įsakymai yra laikomi vidaus administravimo teisės aktais, dėl kurių kylantys ginčai sprendžiami remiantis Administracinių bylų teisenos įstatymo 15 str. 1 d. 5 p., kurio nuostatose įtvirtinta administracinių teismų kompetencija sprendžiant ginčus, kuriuose viena šalis – valstybės tarnautojas, pareigūnas ar įstaigos vadovas.

„Konstatuoti, ar šiuo atveju priimtas administracinis sprendimas yra teisėtas, gali tik administracinis teismas, deja, ne politikai. Priešingu atveju, būtų sugriauti teisinės valstybės pagrindai“, – teigia N.Rudaitis.

Jei Vyriausybė, pažeisdama Konstituciją ir Vyriausybės įstatymą, pripažins netekusiais galios vidaus reikalų ministro įsakymus, jos sprendimai iškart bus skundžiami teismui.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min