Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 5d. 11:03 , Atnaujinta: 2020 kovo 5d. 11:45

VSD direktorius Darius Jauniškis: pranešėjas prisipažino pats

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Darius Jauniškis ketvirtadienį pareiškė, kad vakar vėlai vakare sužinojo apie savo pavaduotojo Remigijaus Bridikio pokalbį su pranešėju, parlamentarui Vytautui Bakui pateikusiu informaciją apie galimą informacijos rinkimą apie tuomet dar tik kandidato į prezidentus Gitano Nausėdos aplinką bei diplomatą Vygaudą Ušacką. D.Jauniškis griežtai neigė, kad pranešėjas buvo spaudžiamas. Neatlaikęs daug nemalonių klausimų, D.Jauniškis nutraukė savo paties sušauktą spaudos konferenciją.

„Ką tik gavau oficialią informaciją apie pareigūnui suteiktą pranešėjo statusą“, – konferencijoje ketvirtadienį sakė jis.

Sprendimas, ar leisti pranešėją atostogų, kurių jis pats prašė, bet, kaip aiškina V.Bakas, negavo, pasak VSD direktoriaus, dar nėra priimtas.

Pranešėjas dabar atostogų neišleidžiamas, anot V.Jauniškio, nes yra darbų, kuriuos reikia daryti. „Pareiškimas tą pačią dieną, kad aš noriu eiti atostogų, na, turbūt sukėlė tam tikrą, matyt, mąstymo eigą. Iš principo reikia daryti darbus ir viskas. Bet jeigu tas leidžiama pagal įstatymus, tas bus priimta ir viskas“, – sakė jis.

Anot D.Jauniškio, jo pavaduotojas „dėl tam tikrų klausimų“ buvo išsikvietęs departamento darbuotoją, pranešusį apie skandalą sukėlusius dalykus.

„Natūralu, kad esant tokiai informacijai ir ažiotažui žiniasklaidoje, kai VSD apkaltintas nebūtais dalykais, kyla klausimų“, – sakė jis.

D.Jauniškis aiškino šiandien sužinojęs, kad pranešėjas trečiadienį prisipažino teikęs informaciją.

„Pranešėjas pats prisipažino mūsų imunitetui, kas jis toksai yra“, – sakė jis.

Paklaustas, kieno iniciatyva pranešėjas buvo pakviestas pas jo pavaduotoją R.Bridikį, D.Jauniškis teigė, kad jo pavaduotojas turi teisę išsikviesti pavaldinį ir kalbėti bendromis temomis.

„Tarp šitų bendrų temų turbūt buvo ir šitas pokalbis. Tai turbūt nebuvo specialiai kviečiamas žmogus ir nebuvo tardomas ir aš griežtai neigiu ir tikiu, ką pavaduotojas sako. Ir jokie spaudimo veiksmai prieš jį nebuvo daromi“, – tikino jis.

D.Jauniškis sako tikintis savo pavaduotoju, kuris patikino, kad pranešėjas nebuvo tardomas.

Anot D.Jauniškio, pranešėjas Imuniteto skyriui prisipažino prieš pokalbį su R.Bridikiu. „Imuniteto skyrius pasiūlė tai pasakyti pavaduotojui“, – sakė D.Jauniškis.

VSD vadovas patvirtino, kad per pokalbį tarp jo pavaduotojo ir pranešėjo, buvo užduotas klausimas, ar pranešėjas yra jis.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Darius Jauniškis
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Darius Jauniškis

„Jis buvo paklaustas ir viskas“, – klausiamas, ar taip nebuvo pažeistas pranešėjus saugantis įstatymas, sakė D.Jauniškis.

To teirautis, VSD vadovo įsitikinimu, nėra draudžiama, o pranešėjas gali ir neatsakyti.

Pats VSD vadovas sakė su pranešėju nekalbėjęs.

„Ne, kiek man žinoma, ne“, – teigė jis, paklaustas, ar kalbėdamas su R.Bridikiu, pranešėjas nurodė esantis spaudžiamas.

Pranešėjo tapatybę, anot jo, žino jis pats, jo pavaduotojas ir Imuniteto skyrius.

„Ar tai yra aiškinimasis, ar tiesiog buvo klausimas, todėl kad natūraliai kyla klausimų per valdybą, per kurią vykdomi visi tie tyrimai, klausimų, kad iš ten turėjo būti išėjusi informacija, nes ten sukaupiama daugiausiai. Natūraliai paklausti šito dalyko galbūt yra nedraudžiama. Pranešėjo diskrecija pasakyti arba ne“, – įsitikinęs VSD vadovas.

Kaip trečiadienį paskelbė BNS, informaciją V.Bakui pateikusio žvalgybos pareigūno, per pirmąjį pokalbį 2018 metų liepą VSD direktoriaus pavaduotojas R.Bridikis nurodė surinkti informaciją apie vieno iš kandidato į prezidentus komandos narius ir verslininkus, į kuriuos bus kreipiamasi dėl paramos rinkimuose.

Ar liudijime minimam V.Bridikiui apskritai derėjo domėtis informaciją pateikusiu darbuotoju?

„Gerai, palikime tai įvertinti kitoms institucijoms (...) Aš nematau tame jokio pažeidimo“, – tikino jis.

Paklaustas, ar informaciją pateikęs VSD pareigūnas paaiškino motyvus, kodėl taip pasielgė, D.Jauniškis tikino, kad šias aplinkybes jam dar reikės išsiaiškinti.

„Nenoriu tokiais klausimais diskutuoti (...), – paklaustas, ar darbuotojas buvo skatintas, kalbėjo jis. – Yra pranešėjo apsauga, aš tą labai gerbiu ir aš gerbiu įstatymus, ir mes jų laikysimės – viskas. Daugiau jokio spaudimo niekam nedarysime ir nedarome.“

Žurnalistės paklaustas, ar pasakymas „daugiau jokio spaudimo niekam nedarysime“ reiškia, kad jis buvo daromas, D.Jauniškis akivaizdžiai susierzino.

„Aš dar kartą pabrėžiu – ar jūs negirdit, ką aš sakau – nedarė niekas jokio spaudimo, dar kartą pabrėžiu. Ar galima tą klausimą uždaryti tiesiog? Ar jūs dar kartą mane provokuosite?“ – klausė jis.

Tačiau čia pat VSD vadovas pripažino, kad vakarykščiame pokalbyje su pranešėju R.Bridikis jo paklausė, ar pranešėjų gali būti daugiau.

„Ar tai yra spaudimas? (...) Tai yra natūralus, žmogiškas klausimas išsiaiškinti. Man, kaip įstaigos vadovui, irgi yra labai svarbu, nes mes dirbame su jautria informacija“, – teigė jis.

„Labai dėkoju už klausimus, ačiū visiems, sėkmės“, – daugiau į klausimus atsakyti D.Jauniškis nebenorėjo.

Paragino nušalinti VSD direktorių

Parlamentaras Vytautas Bakas ketvirtadienį paragino prezidentą Gitaną Nausėdą nušalinti Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorių Darių Jauniškį ir jo pavaduotoją Remigijų Bridikį.

Jis teigia, kad Valstybės saugumo departamento direktoriaus pavaduotojas R.Bridikis buvo iškvietęs apie galimus pažeidimus pranešusį žvalgybos pareigūną, siekdamas išsiaiškinti galimus pranešėjus tarnybos viduje.

Parlamentaro teigimu, žvalgybos pareigūnas direktoriaus pavaduotojui pripažino, kad jis yra pranešėjas, paprašė atostogų, tačiau šis prašymas buvo atmestas.

VSD vadovas D.Jauniškis 15min studijoje tvirtino, kad aiškinantis nedraugiškų valstybių įtaką rinkimams Lietuvoje buvo tikrinamos visų kandidatų komandos, V.Ušacko bendražygiai kviesti prevencinių pokalbių, tačiau jis kategoriškai neigė, kad kas nors galėjo būti sekamas. Taip pat jis tikino, kad informacija apie vieną kandidatą jokiu būdu negalėjo patekti į kito kandidato rankas.

Rūšiavimas:
Naujausi Viršuje
Naujausi Apačioje

„Pranešėjas prisipažino pats“

11:11

Visa į VSD patenkanti informacija, anot D.Jauniškio, patenka į „tikrinimo mašiną“, viskas yra tikrinama ir vertinama. 

Anot D.Jauniškio, jo pavaduotojas „dėl tam tikrų klausimų“ išsikvietė departamento darbuotoją, pranešusį apie skandalą sukėlusius dalykus. 

„Pranešėjas pats prisipažino, kas jis yra“, – sakė jis. 

D.Jauniškis sako tikintis savo pavaduotoju, kuris patikino, kad pranešėjas nebuvo tardomas. 

Anot D.Jauniškio, jis prisipažino prieš pokalbį su jo pavaduotoju. 

Jis patvirtino, kad ir pokalbio tarp jo pavaduotojo ir pranešėjo, buvo užduotas klausimas, ar pranešėjas yra jis. 

To teirautis, anot D.Jauniškio, nėra draudžiama, o pranešėjas gali ir neatsakyti. 

Pats VSD vadovas sakė su pranešėju nekalbėjęs. 

Pranešėjo tapatybę, anot jo, žino jis pats ir pavaduotojas. 

Su V.Ušacku buvo susitikęs vieną kartą

11:06

D.Jauniškis sakė, kad V.Ušacko pareiškimas, kad jis buvo bauginamas, neatitinka tikrovės. 

„Fiksavome susirūpinimą keliančius faktus, sprendžiau, ką daryti“, – pasakojo jis. Direktorius teigė susitikęs su V.Ušacku ir įspėjęs dėl jo aplinkos, o daugiau susitikimų VSD neorganizavo.

Anot D.Jauniškio, kandidatai ir štabai buvo užsienio spectarnybų taikinys, todėl su tuo buvo dirbama. 

VSD, anot jo, turi pareigą tirti galimą užsienio valstybių įtaką rinkimams. 

Paskutinis atnaujinimas: 2020-03-05 11:06

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

05:19
02:24
01:30

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min