TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VSD ėmė medžioti interneto naujienų komentatorius

Internetas
Š. Mažeikos BFL nuotr. / Internetas
Šaltinis: BNS
0
A A

Valstybės saugumo departamentas (VSD) ėmė medžioti interneto naujienų komentatorius, rašo „Kauno diena“.

Departamentas oficialiai kreipėsi į Lietuvos lenkų dienraščio „Kurier Wilenski“ redakciją su prašymu nurodyti penkių komentatorių, pasisakiusių dienraščio interneto svetainėje, IP adresus. Šie duomenys saugumo darbuotojams leistų nustatyti internautų buvimo vietą, galbūt ir tapatybę. Tiesa, VSD sudominusiuose komentaruose nėra užuominų į pavojų šalies saugumui. „Kurier Wilenski“ straipsnius komentavę internautai, anot dienraščio, tiesiog mandagiai išreiškė savo nuomonę dėl lenkų tautinės mažumos padėties Lietuvoje.

Departamentas oficialiai kreipėsi į Lietuvos lenkų dienraščio „Kurier Wilenski“ redakciją su prašymu nurodyti penkių komentatorių, pasisakiusių dienraščio interneto svetainėje, IP adresus.

Pavyzdžiui, VSD dėmesį patraukė toks komentaras apie lenkiškų mokyklų padėtį Vilniaus krašte: „Lenkiškos mokyklos, kaip ir patys lenkai, nėra vieningos. Visos lenkiškos švietimo įstaigos turėtų susivienyti, o ne tik kovoti dėl mokinių, reitingų ir t. t. O gerbiamas ponas Kwiatkowskis (kalbama apie Vilniaus tarybos narį Juzefą Kvetkovskį – red. past.)... tai jau atskira istorija. Pavyzdys žmogaus, kuris daug pliurpia ir mažai daro.“

Kitame komentare raginama kreiptis į politikus dėl tautinių mažumų padėties. „Visa problema glūdi tame, kad paprasčiausiai norime amžiams išsaugoti savo lenkišką tapatybę. (...) Dabar dar yra laiko aktyviai, protingai ir konkrečiai pagalbai. Prašome daryti poveikį lenkų politikams, organizuoti piketus, rašyti laiškus europarlamentarams, viešinti tai, ką čia išdarinėja Lietuvos valdžia, visose prieinamose erdvėse ir žiniasklaidoje, visais būdais. Kol dar yra laiko...“ – rašo Kmicic pasivadinęs internautas.

„Kurier Wilenski“ vyriausiasis redaktorius Robertas Mickevičius dienraščiui teigė neketinantis saugumo darbuotojams įduoti savo leidinio skaitytojų. Esą redakcija IP adresus VSD duos tik tokiu atveju, jeigu saugumas pristatys tai padaryti įpareigojančią teismo nutartį.

Pasak jo, saugumo darbuotojų dėmesys minėtiems komentarams – daugiau nei keistas.

„Pas mus būna, švelniai tariant, ir daug blogesnių komentarų. Stengiamės blogus komentarus naikinti, kai kuriuos piktybiškus komentatorius, kurie kursto tautinę nesantaiką, blokuojame. Bet tie komentarai, kuriuos pasirinko saugumas... keistas dalykas. Neįsivaizduoju. Gal jie neturi kuo užsiimti“, – sakė R.Mickevičius.

Pašnekovas pabrėžė, jog VSD direktoriaus pavaduotojo Alvydo Kunigėlio pasirašytame dokumente nenurodoma jokia priežastis, dėl kurios redakcija turėtų atskleisti komentatorių IP adresus. Vienintelis saugumo darbuotojų motyvas – VSD įstatymo punktas, kuriame nurodoma, kad VSD turi teisę iš kone visų valstybinių ir privačių įstaigų gauti „tyrimui reikalingą informaciją“. „Ten nieko neparašyta. Gal jie kiekvienam iš tų komentatorių nori duoti po medalį ar ordiną“, – ironizavo „Kurier Wilenski“ vadovas.

VSD, regis, nemato reikalo atskleisti, kokį pavojų šalies saugumui kelia penki lenkų tautybės internautai.

„Departamentui suteikta teisė gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų, visų rūšių įmonių, įstaigų ir organizacijų bet kokiu būdu fiksuotą, tyrimui reikalingą informaciją. Tyrimo veiksmų taktikos VSD nekomentuoja“, – teigiama dienraščiui atsiųstame VSD rašte.

Europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis teigia, kad VSD veiksmais turėtų susidomėti už saugumo klausimus atsakingi Seimo nariai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min