Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VSD: peticiją dėl Klaipėdos internete „surado“ ir paviešino Rusijos interesus Lietuvoje propaguojantys veikėjai

Valstybės saugumo departamentas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Valstybės saugumo departamentas
Šaltinis: BNS
0
A A

Valstybės saugumo departamentas (VSD) ragina interneto vartotojus ir žiniasklaidą blaiviai ir pragmatiškai vertinti įvairias provokacijas ir joms nepasiduoti. Viena tokių provokacijų VSD vadina ir internete pasirodžiusius raginimus pasirašyti po peticija dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Rusijos.

Kaip teigiama trečiadienį išplatintame VSD pranešime, peticija dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Rusijos yra paskelbta Niujorke registruotame interneto portale „avaaz.org“.

„Jame anoniminiai vartotojai kuria įvairiausio – kartais net ir absurdiško turinio – peticijas. Tame tinklalapyje jau ir anksčiau buvo keltos provokatyvaus pobūdžio iniciatyvos, tačiau minėta svetainė yra beveik nežinoma, todėl jos nepasiekė jokio tikslo. Šį kartą peticiją dėl Klaipėdos internete „surado“ ir paviešino Rusijos interesus Lietuvoje propaguojantys veikėjai“, – informavo VSD.

Šį kartą peticiją dėl Klaipėdos internete „surado“ ir paviešino Rusijos interesus Lietuvoje propaguojantys veikėjai, – informavo VSD.

„Akivaizdu, kad anoniminiai peticijų kūrėjai siekia išprovokuoti viešas diskusijas politiškai jautriais klausimais ir vėliau jas eskaluoti tam tikra (šiuo atveju priešiška Lietuvai) linkme. Valstybės saugumo departamentas ragina interneto vartotojus ir žiniasklaidą blaiviai ir pragmatiškai vertinti tokias iniciatyvas ir nepasiduoti provokacijoms. Vertėtų sekti pažangių Ukrainos piliečių elgesiu – jie adekvačiai reaguoja į nepalyginamai aršesnes Kremliaus provokacijas“, – teigiama VSD pranešime.

Departamentas čia pat primena, jog vieši raginimai pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą arba pažeisti teritorijos vientisumą yra traktuojami kaip nusikaltimas, už kurį gali būti skiriama laisvės atėmimo bausmė iki penkerių metų.

Didžiųjų šalies partijų – opozicinių konservatorių bei valdančiųjų socialdemokratų – atstovai trečiadienį pasipiktino provokacija internete dėl Klaipėdos krašto prijungimo prie Rusijos.

Socialdemokratai pasmerkė viename interneto portale rusų kalba pasirodžiusį raginimą pasirašyti peticiją dėl Klaipėdos prijungimo prie Rusijos, konservatoriai prokurorus paragino pradėti ikiteisminį tyrimą.

Internete – vaizdo įrašas, kuriame V.Putinas kalba apie Krymo ir Klaipėdos krašto susigrąžinimą

VIDEO: V. Putinas – apie Krymo ir Klaipėdos susigrąžinimą.

Apie Krymo ir Klaipėdos krašto susigrąžinimą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kalbėjo dar 2009 m. per spaudos konferenciją, Estijos žurnalistės paklaustas apie Baltijos šalių okupacijos pripažinimą.

Ką jūs siūlote? Iš naujo pradėti dalybas? Grąžinti mums Krymą, dalį kitų sovietinių respublikų teritorijų? Tada susigrąžinsime Klaipėdą. Pradėkime Europoje viską dalyti, – tuomet kalbėjo V.Putinas.

Atsakydamas į žurnalistės klausimą, jis ėmė kalbėti apie įstrigusias derybas su Latvija dėl sienų nustatymo sutarties.

„YouTube“ paskelbtame vaizdo įraše matyti, kaip V.Putinas pareiškė, kad 1989 m. Liaudies deputatų suvažiavime Molotovo-Ribentropo paktas buvo pasmerktas ir pripažintas negaliojančiu, ir Rusija nesirengia nuolat to priminti. 

„Ką jūs siūlote? Iš naujo pradėti dalybas? Grąžinti mums Krymą, dalį kitų sovietinių respublikų teritorijų? Tada susigrąžinsime Klaipėdą. Pradėkime Europoje viską dalyti. Jūs to norite? Tikriausiai, kad ne. Latvijos politikus raginame nustoti užsiiminėti politine demagogija ir imtis konstruktyvaus darbo“, – tuomet kalbėjo V.Putinas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min