Dabar populiaru
Publikuota: 2012 vasario 22d. 18:46

VSD Raimundui Palaičiui siūlė greitai priimti sprendimą dėl FNTT pareigūno

Gediminas Grina
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Gediminas Grina

Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Gediminas Grina trečiadienį skubiai iškviestas į Seimo Antikorupcijos komisijos posėdį tikino, kad VSD pateiktoje pažymoje, kuri vienoda išplatinta vidaus reikalų ministrui ir valstybės vadovams, buvo siūloma priimti sprendimą dėl Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūno Vytauto Giržado.

„Palaičiui pateikėme labai paprastą informaciją su siūlymu priimti sprendimą, kadangi mūsų institucija paprastai patikrina žmones, surenka apie juos informaciją ir pasiūlo pagal tai priimti sprendimą“, – po komisijos posėdžio žurnalistams sakė G.Grina.

„Siūlėme priimti greitai sprendimą“, – perklaustas, ar buvo nurodyta, kokį sprendimą siūloma priimti, atsakė G.Grina.

Jis nekomentavo, ar pažyma parašyta remiantis tik poligrafo duomenimis, ar naudotasi ir kitais šaltiniais.

Seimo Antikorupcijos komisija iš VSD vadovo pažymos neprašė.

„Paprašys, pažiūrėsime“, – G.Grina neatmeta, kad pažyma gali būti pateikta politikams.

Anot jo, VSD, gavusi Generalinės prokuratūros pavedimą, sau prieinamais būdais rinko informaciją apie galimą informacijos nutekinimą.

„Mūsų buvo parašyta surinkti papildomos informacijos apie šitą atvejį dėl informacijos nutekinimo. (...) Šitame veiksme ir buvo patikrinimai poligrafu“, – sakė VSD vadovas.

Pasak jo, poligrafu buvo patikrinti Generalinės prokuratūros ir FNTT pareigūnai.

G.Grina nekomentuoja žiniasklaidoje nuskambėjusių gandų esą informaciją galėjo nutekinti Generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

„Informacijos dabar daug visokios vaikšto. Mes disponuojame tais duomenimis, kuriais disponuojame, bet, kai pradėtas ikiteisminis tyrimas, mūsų galimybės labai apribotos“, – į klausimą, ar yra įtarimų D.Raulušaičiui, atsakė VSD vadovas.

Primename, kad FNTT vadovus ministras R.Palaitis, prieš tai atėmęs jų leidimus dirbti su slapta informacija, atleido praėjusią savaitę. Ministras teigė taip padaręs Valstybės saugumo departamento teikimu. V.Gailius ir V.Giržadas sprendimą juos atleisti apskundė teismui.

FNTT vadovai viešai pareiškė atleisti už tai, kad FNTT tyrė R.Palaičio atstovaujamos Liberalų ir centro sąjungos finansinių rėmėjų veiklą.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tokius buvusių FNTT vadovų pasakymus įvertino kaip politikavimą.
Tuo tarpu konservatoriai stojo atleistųjų pusėn. Pasak jų, priežastys, kodėl vadovus reikėjo atleisti, yra neaiškios ir nepakankamos.

Manoma, kad V.Gailius ir V.Giržadas postų neteko dėl to, kad atliekant tyrimus poligrafu sunerimo. Tyrimai poligrafu pareigūnams atlikti aiškinantis, kas galėjo nutekinti informaciją apie ketinimus nacionalizuoti banką „Snoras“.

Generalinė prokuratūra ikiteisminį tyrimą dėl informacijos apie planuojamus pareigūnų veiksmus, tiriant banko „Snoras“ veiklą, neteisėto atskleidimo pradėjo tik šį pirmadienį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min