Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 13d. 18:06

VSD siūlo kreiptis dėl V.Pociūno žūties tyrimo paviešinimo į prokurorus

Vytautas Pociūnas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Vytautas Pociūnas

Valstybės saugumo departamentas (VSD) siūlo parlamentarui konservatoriui Jurgiui Razmai kreiptis dėl karininko Vytauto Pociūno žūties tyrimo paviešinimo į Generalinę prokuratūrą.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūnas vasario pabaigoje kreipėsi į VSD, klausdamas, kokį vidinį patikrinimą dėl V.Pociūno mirties atliko VSD, ką nustatė ir ar dabar gali paviešinti šią informaciją.

„Atskiras tarnybinis tyrimas dėl V.Pociūno mirties aplinkybių nebuvo atliekamas, nes šios aplinkybės išsamiai buvo tiriamos Generalinei prokuratūrai atliekant ikiteisminį tyrimą. VSD perdavė Generalinei prokuratūrai visą jos prašomą medžiagą, reikalingą šiam ikiteisminiam tyrimui. Į klausimą, ar ikiteisminio tyrimo medžiagą jau galima paviešinti, turėtų atsakyti Generalinė prokuratūra“, – teigiama VSD atsakyme.

Parlamentaras taip pat teiravosi, ar atliktas tyrimas „dėl pareigūno V.Pociūno šmeižimo“ ir kas nustatyta šio tyrimo metu. Baltarusijoje mįslingomis aplinkybėmis žuvus VSD pareigūnui V.Pociūnui, Seime pradėjus tyrimą, viename dienraštyje pasirodė jį kompromituojanti informacija, kurią vėliau Generalinė prokuratūrą paneigė.

Departamento atsakyme teigiama, kad „atskiras tyrimas dėl galimo V.Pociūno šmeižimo VSD atliekamas nebuvo, nes vadovaujantis Baudžiamojo proceso kodekso nuostatomis, paaiškėjusių naujų nusikalstamų veikų požymiai nagrinėjami jau atliekamo ikiteisminio tyrimo metu“.

Vasario 24 dieną Generalinė prokuratūra paskelbė antrą kartą nutraukianti 2006 metų rugpjūčio 23 dieną tarnybinės komandiruotės Breste žuvusio VSD karininko V.Pociūno bylos tyrimą.

Prokuroras Mindaugas Gylys konstatavo, kad atlikus visas papildomas įmanomas ekspertizes, kitus tyrimo veiksmus, nustatyta, jog VSD pulkininkas žuvo per nelaimingą atsitikimą. Anot jo, nėra jokių duomenų, kad V.Pociūno mirtis galėjo būti kokios nors nusikalstamos veikos padarinys.

Byloje nukentėjusiąja pripažinta V.Pociūno našlė Liudvika Pociūnienė kreipėsi į prokurorus prašydama atnaujinti tyrimą.

2006-ųjų lapkritį Generalinė prokuratūrą nustatė, jog Lietuvos konsulate Gardine dirbęs V.Pociūnas 2006 metų rugpjūtį tarnybinės komandiruotės Breste metu žuvo per nelaimingą atsitikimą, iškritęs per langą, ir ikiteisminį tyrimą nutraukė.

Prokurorai nenustatė, kad karininkas buvo jėga išstumtas arba išmestas per viešbučio Breste langą.

Tačiau jo artimieji ir visuomenininkai protestavo prieš šį nutarimą ir vėlesnį prokuratūros sprendimą, patvirtinusį pirmojo pagrįstumą.

Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas 2007 metų rugsėjį patenkino L.Pociūnienės skundą – panaikino Generalinės prokuratūros nutarimą nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl V.Pociūno žūties. Generalinė prokuratūra teismo sprendimo neskundė ir ėmė tirti pareigūno žūtį iš naujo, tačiau vėliau nutraukė ir šį tyrimą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Mano namas

Gaminkite protingai

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min