Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VSD vadovas Gediminas Grina prezidentės nebijo: „Mano kadencija jau beveik baigiasi – mėnuo į vieną ar kitą pusę man nieko nekeičia“

Gediminas Grina
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Gediminas Grina
Šaltinis: 15min
0
A A

Antros kadencijos siekianti prezidentė Dalia Grybauskaitė rengiasi dar kartą reformuoti Valstybės saugumo departamentą (VSD), nes jis nepateisino jokių jos lūkesčių – nei darbu, nei rezultatais. VSD generalinis direktorius Gediminas Grina užtikrina savo misiją įvykdęs ir netekti pareigų nebijo.

Prezidentė D.Grybauskaitė apie Saugumo departamento reformas prabilo tuomet, kai iš jos buvo pareikalauta įrodyti teiginius, kad Darbo partijos vadovams įtaką daro Kremlius. Be to, VSD vadovybei šalies vadovė priekaištavo dėl atsakomybės stokos.

„Nežinau, ką ji turėjo galvoje“, – stebėjosi G.Grina.

Jis priminė, kad prie VSD vairo stojo 2010 metais, kai Valstybės gynimo taryba (VGT) priėmė specialų nutarimą dėl nacionalinių žvalgybos institucijų pertvarkos.

„Man buvo pasiūlyta tapti direktoriumi. Sutikau, nes mano nuomonė buvo tokia pati kaip pasiūlyta VGT, – aiškino VSD vadas ir užtikrino, kad jo sąžinė rami. – Žiūrint iš dabartinės perspektyvos, kadangi jau 4 metus esu direktorius, manau, kad viskas, kas buvo suplanuota, yra padaryta – tą galiu konstatuoti. Dabar departamentas turi pereiti į konsoliduotą rutininį darbą.“

Žiūrint iš dabartinės perspektyvos, kadangi jau 4 metus esu direktorius, manau, kad viskas, kas buvo suplanuota, yra padaryta – tą galiu konstatuoti.

Prezidentės priekaištus, kad VSD neužsiima prevencija, departamento direktorius atrėmė paaiškinimu, kad VSD pareigūnai siūlo prevencijos veiksmus, o ne patys vykdo prevenciją.

„Pavyzdžiui, Užsienio reikalų ministerijai teikiame rekomendacijas, kas galėtų įvažiuoti į Lietuvą, kas galėtų kelti grėsmę. Politinis lygmuo sprendžia grėsmės atitikimą. Prevencija – labai platus žodis. Žvalgybos institucija labai susijusi su užsienio politika. Tai reiškia, kad, jei mes ką nors darytume, iš karto įsikištume į užsienio politiką, kadangi gali būti pasekmės“, – kalbėjo G.Grina.

Paklaustas, ar VSD turi informacijos dėl Darbo partijos ryšių su Kremliumi, tarnybos vadovas priminė, kad visą informaciją VSD teikia visiems valstybės vadovams.

„Negaliu komentuoti konkrečiai, nes informacija pateikiama formalizuotų pažymų pagrindu: jei mes ką nors teikiame, vadinasi, žinome, jei neteikiame – nežinome. Valstybėje nacionalinio saugumo sprendimus priima vadovai, o ne visuomenė. Vadovams skiriama įslaptinta informacija, surenkama slaptais būdais ir metodais. Po to jau yra įvairių būdų, kaip informuoti visuomenę, neatskleidžiant šaltinių“, – aiškino G.Grina.

Jis nepanoro įvertinti prezidentės išsakytos kritikos, nes tai esą jau būtų politikavimas. Tačiau VSD direktorius užtikrino, kad į priekaištus žiūri labai ramiai: „Savo misiją manausi atlikęs – dėl žvalgybos reformos. Mano kadencija jau beveik baigiasi – mėnuo į vieną ar kitą pusę man nieko nekeičia.“

Paklaustas, ar neketina į VSD generalinio direktoriaus pareigas pretenduoti antrai kadencijai, G.Grina atsakė lakoniškai: „Labai stipriai turėčiau pagalvoti.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min