Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VšĮ „Mano šviesa“ vadovė Eglė Rudis: kviečiame dovanoti knygas senelių namams

Kviečiame dovanoti knygas senelių namams
VšĮ „Mano šviesa“ nuotr. / Kviečiame dovanoti knygas senelių namams
Šaltinis: 15min
0
A A

Tikriausiai ne vieno namuose ar rūsyje dulka senos pamirštos knygos, kurios kažkada greičiausiai atsidurs konteineriuose. VšĮ „Mano šviesa“ vadovė Eglė Rudis, sužinojusi, kad senelių globos namuose paprastai tebūna vos keletas knygų, o ir tos – perskaitytos net po kelis kartus, ragina geranoriškus žmones savo užsigulėjusias knygas verčiau paaukoti tiems, kam jos nepaprastai reikalingos.

Šiandien VšĮ „Mano šviesa“ kartu su Labdaros ir paramos fondu „Mokytojo diena“ jau dovanojo šiokį tokį surinktą pluoštą knygų Paberžės socialinės globos namuose gyvenantiems seneliams. Kadangi čia visi seneliai yra rusakalbiai ir lenkakalbiai, tad ir įteiktos knygos yra rusų bei lenkų kalbomis, kurių didelę dalį noriai paaukojo garsus Latvijos režisierius Janis Streiča. Daugiausiai tai – istorinės ir senolių jaunystės laikų knygos, taip pat keli žurnalai. E. Rudis teigia, kad specialiai ieškojo tokių knygų, kurios būtų artimos senelių kartai, nes šiuolaikinės knygos jiems svetimos.

„Savo senelio Jono dėka supratau, kad garbaus amžiaus žmonėms patinka knygos, kurios yra parašytos jų jaunystėje jiems aktualiomis temomis ir pažįstama rašymo maniera. Jis jau du kartus perskaitęs viską, ką galima rasti Vilkaviškio miestelio bibliotekos lentynose, ir nerimauja, kad nebėra ką skaityti, nes šių dienų knygos jam paprasčiausiai neįdomios“, – pasakoja VšĮ „Mano šviesa“ vadovė.

Yra tokių vietų ir tokių žmonių, kuriems senos „tikros“ knygos yra labai aktualios, kuriems jos praskaidrina dienas, ir šitaip knygoms grąžinama prasmė.

Paberžės socialinės globos namų gyventojus pradžiugino ne tik šios labai malonios lauktuvės – vėl gyvenimui prikeltos knygos, bet ir muzikinė programa, kurią akustine gitara atliko Vilniaus Kolegijos Menų fakulteto studentas Kristijonas Ribaitis.

„Šita akcija – tik pati mūsų knygų maratono pradžia. Kviečiame visus prisijungti, ir tikimės, kad taip taps gražia rūpesčio bei dosnumo tradicija. Tai, kad knygos yra išmetamos, nereiškia, jog žmonės mažiau skaito. Tiesiog elektroninės technologijos tampa nauja šių dienų realybe ir nėra prasmės priešintis progresui. Tačiau yra tokių vietų ir tokių žmonių, kuriems senos „tikros“ knygos yra labai aktualios, kuriems jos praskaidrina dienas, ir šitaip knygoms grąžinama prasmė“, – prie akcijos kviečia prisijungti Labdaros ir paramos fondo „Mokytojo diena“ direktorė Julija Trusova.

Informaciją, kur ir kaip galite senelių namams padovanoti knygų, stalo žaidimų ar piešimo priemonių, rasite internetinėje svetainėje www.manosviesa.lt

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min