Dabar populiaru
Publikuota: 2009 balandžio 23d. 15:21

VTEK akiratyje – buvęs susisiekimo ministras ir Saulėlydžio komisijos posėdžių dalyvė (atnaujinta 15.32 val.)

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) tirs, ar buvęs Susisiekimo ministerijos sekretorius Arvydas Vaitkus, pradėjęs dirbti koncerne „Achemos grupė“, nepažeidė viešųjų ir privačių interesų.

VTEK, įvertinusi naujienų agentūros BNS informaciją, ketvirtadienį nusprendė pradėti tyrimą dėl A.Vaitkaus veikos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, BNS pranešė komisija.

VTEK sekretoriato vadovas Gediminas Sakalauskas BNS sakė, jog pagal įstatymą valstybinėje tarnyboje pareigas nustojęs eiti asmuo vienerius metus negali įsidarbinti bendrovėje, jei jo veikla buvo susijusi su tos įmonės kontrole.

„Visi mano, kad įstatymas galioja tik dabar dirbantiesiems, tačiau jis galioja ir išėjusiems iš valstybės tarnybos“, – teigė G.Sakalauskas.

A.Vaitkus balandžio pradžioje pradėjo dirbti Bronislovo Lubio valdomos „Achemos grupės“ logistikos direktoriumi. Kovo mėnesį jis buvo atleistas iš Klaipėdos jūrų uosto valdybos pirmininko pareigų ir paliko darbą Susisiekimo ministerijoje.

A.Vaitkus balandžio 24 dieną turėtų būti išrinktas į didžiausios Klaipėdos jūrų uosto krovos bendrovės „Klasco“, kuri priklauso „Achemos grupei“, valdybą.

Visi mano, kad įstatymas galioja tik dabar dirbantiesiems, tačiau jis galioja ir išėjusiems iš valstybės tarnybos“, – teigė G.Sakalauskas.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo 18 straipsnyje teigiama, kad asmuo, nustojęs eiti pareigas valstybinėje tarnyboje, vienerius metus neturi dirbti įmonės vadovu, vadovo pavaduotoju, būti įmonės tarybos ar valdybos nariu, taip pat eiti kitas pareigas, tiesiogiai susijusias su sprendimų priėmimu įmonės valdymo, turto tvarkymo, finansų apskaitos bei kontrolės srityse, jeigu per paskutinius darbo metus jo tarnyba buvo tiesiogiai susijusi su šių įmonių veiklos priežiūra ar kontrole arba jeigu asmuo dalyvavo svarstant ir priimant palankius šioms įmonėms sprendimus konkurso ar kitokiu būdu teikti valstybės užsakymus ar finansinę paramą.

VTEK tirs R.Vainienės dalyvavimą Saulėlydžio komisijos posėdžiuose

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Rūta Vainienė, dalyvavusi Saulėlydžio komisijos posėdžiuose svarstant klausimą dėl Tabako ir alkoholio kontrolės tarnybos naikinimo, galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sekretoriato vadovas Gediminas Sakalauskas BNS sakė, jog R.Vainienė dalyvavo svarstant galimą tarnybos panaikinimą, nepaisant to, kad viena šio instituto rėmėjų yra bendrovė „Philip Morris Lietuva“.

VTET, įvertinusi žiniasklaidos informaciją apie R.Vainienės dalyvavimą Saulėlydžio komisijos posėdžiuose, ketvirtadienį nusprendė pradėti tyrimą dėl jos veikos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, BNS pranešė komisija.

„Šis įstatymas taip pat taikomas asmenims, dirbantiems viešosiose įstaigose, kurios gauna lėšų iš valstybės ar savivaldybių biudžetų bei fondų ir turi administravimo įgaliojimus. Lietuvos laisvosios rinkos institutas yra viešoji įstaiga. Dabar VTEK turės nustatyti, ar tokių lėšų institutas gavo, ištirti kitas aplinkybes, išsiaiškinti, ar R.Vainienė nusišalino svarstant klausimą, ar ne“, – BNS teigė G.Sakalauskas.

Lietuvos laisvosios rinkos institutas skelbia, jog yra privati, pelno nesiekianti, nepolitinė organizacija, įsteigta įtvirtinti asmens laisvės ir atsakomybės, laisvosios rinkos bei ribotos valdžios idėjas.

Instituto ekspertai atlieka tyrimus ekonomikos ir jos politikos klausimais, kuria reformų koncepcijas, rengia įstatymų bei jų projektų ekspertizes ir padeda valdžios institucijoms patardami, kaip geriau įtvirtinti laisvosios rinkos principus Lietuvoje, taip pat atlieka sociologines apklausas, leidžia ekonominę literatūrą, rengia konferencijas, seminarus, paskaitas.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), įvertinusi žiniasklaidos informaciją, jog R.Vainienė dalyvavo svarstant galimą tarnybos panaikinimą, ketvirtadienį nusprendė pradėti tyrimą dėl jos veikos atitikties Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatoms, BNS pranešė komisija.

Viena iš šio instituto rėmėjų yra bendrovė „Philips Morris Lietuva“.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min