Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugpjūčio 2d. 11:16 , Atnaujinta: 2017 rugpjūčio 2d. 11:52

VTEK: Audronė Pitrėnienė pažeidė įstatymą

Audronė Pitrėnienė lankėsi VTEK posėdyje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Audronė Pitrėnienė

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) nustatė, kad buvusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas.

VTEK nustatė, kad A.Pitrėnienė pažeidė įstatymo nuostatas, įpareigojančias laikytis „atvėsimo“ laikotarpio. Įstatyme numatyta, kad valstybinėje tarnyboje dirbusiam asmeniui draudžiama vienerius metus eiti pareigas, tiesiogiai susijusias su sprendimų priėmimu įmonės valdymo ir kontrolės srityse, jei per paskutinius savo darbo metus asmuo prižiūrėjo, kontroliavo ar tiesiogiai dalyvavo rengiant, svarstant ar priimant palankius šiai įmonei ar jos kontroliuojamai įmonei sprendimus.

A.Pitrėnienė pareiškė, kad VTEK sprendimą skųs teismui.

Tyrimą VTEK atliko savo iniciatyva, remdamasi balandį 15min pasirodžiusia informacija, kurioje buvo skelbta, kad A.Pitrėnienė šių metų vasarį įsidarbino Palangoje esančio „Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro“ (KMPMC) Kurorto verslo skyriaus sektoriaus vadove.

Taip pat, skelbta, kad pernai lapkritį, galimai jos teikimu, Vyriausybė panaudos teisėmis KMPMC skyrė beveik 1 tūkst. kv. m. patalpas Palangoje, o Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo gautas KMPMC prašymas skirti finansavimą Vilniaus Didžiojoje gatvėje esančių patalpų rekonstravimui, jas pritaikant KMPMC reikmėms.

15min paviešinus minėtus faktus, A.Pitrėnienė pasitraukė iš pareigų profesinio mokymo centre, taip pat pasitraukė iš Darbo partijos.

„Apie pačią situaciją, žmogui, kuris niekada net savo vaikų auginimui nesiėmė atsotogų, nes turi labai didelį atsakomybės jausmą prieš darbą, kurį dirba, man buvo neįtikima“, – VTEK posėdyje kalbėjo A.Pitrėnienė.

Buvusi švietimo ministrė pasakojo, kad jos pareigos vadinosi centro sektoriaus vadovė, tačiau ji iš tikrųjų vadovaujančių pareigų nevykdė ir dirbo tik su vaikais bei švietimu. Ji sakė, kad mano, jog jai pasitraukus iš profesinio mokymo centro, vaikai daug ko neteko: „Manau, kad vaikai daug ko neteko, nes mano patirtis ir mano noras dirbti, kad būtų rezultatas, manau, kad galėjau dar kažką gero padaryti profesinės mokyklos vaikams.“

A.Pitrėnienė VTEK posėdyje tvirtino, kad visada žinojo, jog darbas centre pagal susitarimą buvo laikinas ir ten ji būtų dirbusi tik iki tol, kol būtų gavusi darbą savo gyvenamajame rajone, Skuode.

Komisijos paklausta, kodėl nesikreipė į VTEK, su klausimu, ar gali įsidarbinti profesinio mokymo centre ir ar čia nebus interesų konflikto, buvusi politikė teigė, kad pasitarė tik su savo teisininkais.

„Man net minties nebuvo, kad čia kažkoks nusikalstamas veiksmas gali būti, aš nebuvau vadovė“, – sakė buvusi švietimo ministrė.

Pateikiame interviu po VTEK sprendimo paskelbimo su A.Pitrėniene:

– Sakėte, kad sprendimą skųsite teismui?

– Taip, aš nebuvau vadovė, manau, kad sprendimas yra tendencingas. Nežinau, kodėl, kas čia kokią įtaką tam daro, negaliu pasakyti.

– Bet jūs priėmėte sprendimus kaip ministrė dėl patalpų nuomos ir vėliau įsidarbinote tam pačiam centre. Ar jūs nesupainiojote interesų?

– Aš įsivaizduoju, kad nieko nesupainiojau, nes nepretendavau į jokias vadovo pareigas. Tai yra skirtumas didžiulis. Žmogus juk turi kažkur dirbti, švietimietis, pedagogas, tai kokią sritį jis turėtų kuruoti? Ugdymą.

– Dabar kur dirbate?

– Niekur, esu bedarbė. Matyt, kad kažkam labai tai yra smagu.

– Dabar Darbo biržoje esate?

– Žinoma.

– Su Laimute Anužiene esate žiniasklaidoje vadintos draugėmis. Ar tai tiesa?

– L.Anužienę aš pažinau, kai atėjau dirbti į ministeriją. Šiaip žinojau anksčiau, kad yra tokia mokykla, bet su ja susipažinau tik atėjus į ministeriją.

– Ar suteiktos patalpos nebuvo L.Anužienės skolos grąžinimas jums?

– Jeigu jūs manote, kad čia atitinka svoriai... Patikėkite, ne ta pareigybė, kad skolą atiduotų. Ateini dirbti, sunkiai, srityje, kuri yra nei pelninga, nei kažką, tiesiog yra ugdymo procesas.

– Dėl L.Anužienės, serga moteris labai ilgai, jūs palaikote kontaktą? Gal sveiksta?

– Tikrai nepalaikau jokių išskirtinių kontaktų. Jeigu sutinku kažką, kas pažįsta ir gali pasakyti, paklausiu. Nesame mes kažkokios išskirtinės bičiulės, buvo ji mokyklos vadovė, vėliau mano darbdavė. O dėl to, kad ji serga, žinote, galvoju, kad esu dar velniškai stipri moteriškė. Nieko, nesusirgau ir be vaistų dar esu šiandien.

– Dabar jau gal nesidarbintumėte tokioje įstaigoje?

– Aš dabar iš viso nesidarbinčiau, būčiau buvusi namuose labai sėkmingai. Juo labiau, dabar valstybė, ačiū jai, mano bedarbio pašalpa yra visiškai normali, mane tenkina. Nereikia nei dirbti, nei eiti į darbą, nei būti atsakingai ir rūpintis, pinigai ateina.

– Jūs pragyvename iš tos bedarbio pašalpos?

– Žinote, ko gero, jauniems žmonėms nesuprasti, kiek man mažai ir mano šeimai mažai reikia. Nepatikėsite.

– Čia vienintelės jūsų šeimos pajamos?

– Vyras uždirba mokykloje, tik ne ūkvedžiu, kaip parodijuoja, yra inžinierius. Tai šeimos pajamos yra vyro alga ir mano bedarbio pašalpa.

– Niekas neremia iš šalies?

– Kol kas dar to nereikia. Jeigu reikės, aš turiu du sūnus, manau, kad jie mane parems.

Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) inicijuoto audito metu mokymo centre nustatyta įvairių pažeidimų: ministerijai užkliuvo centro direktorės Laimutės Anužienės ir jos artimųjų gautas autorinis atlygis, be ministerijos, kaip turto panaudos davėjos, sutikimo, suremontuotos centro patalpos Kaune padidinant jų plotą, pažeidžiant teisės aktus L.Anužienės išsinuomotas prabangus automobilis.

Tyrimą dėl galimo sukčiavimo stambiu mastu, piktnaudžiavimo ir dokumentų klastojimo Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre atlieka ir Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT). Galimus pažeidimus šiame centre aiškinasi ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min