Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 27, 16:26

VTEK nare paskirta komisijos tarnautoja V.Aleksejūnė

Seimas antradienį Vyriausiosios tarybinės etikos komisijos (VTEK) nare paskyrė dabartinę komisijos tarnautoją Virginiją Aleksejūnę.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Už jos kandidatūrą balsavo 82 Seimo nariai, prieš buvo devyni ir 15 susilaikė. Pareigas V.Aleksejūnė pradės eiti prisiekusi Seime.

Anksčiau prisistatydama Seime V.Aleksejūnė žadėjo siekti naujų veiklos įrankių komisijos darbuotojams ir padėti jiems kelti kompetenciją.

Savo prisistatyme ji pažymėjo, kad šiuo metu Lietuvoje yra apie 10 tūkst. įstaigų ir organizacijų, kurių darbuotojai deklaruoja privačius interesus, bet tik apie šimtas asmenų realiai vykdo prevencinę veiklą dėl šių interesų derinimo.

Nuo 2008 metų VTEK dirbanti V.Aleksejūnė pakeis VTEK pirmininką Edmundą Sakalauską, pasibaigus jo kadencijai. Ją į VTEK nares pateikė premjerė Ingrida Šimonytė.

E.Sakalauskas VTEK vadovauja nuo 2018 metų vidurio, o komisijos nariu jis paskirtas 2017 metų lapkritį.

V.Aleksejūnė šiuo metu VTEK eina Prevencijos skyriaus vedėjos pareigas, yra dirbusi Tyrimų skyriaus specialiste. Prieš tai V.Aleksejūnė dirbo Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcijoje, Valstybinėje lošimų priežiūros komisijoje.

VTEK sudaro penki nariai. Po vieną kandidatą į VTEK narius Seimui teikia prezidentas, Seimo pirmininkas, premjeras, du kandidatus – Lietuvos teisininkų draugija.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min