Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VTEK nusprendė dėl įstatymą pažeidusio VRK nario Liutauro Ulevičiaus kreiptis į teismą

Liutauras Ulevičius
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Liutauras Ulevičiaus
Šaltinis: BNS
0
A A

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) narys Liutauras Ulevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, antradienį nusprendė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).

Komisija pranešė nusprendusi už įstatymo draudžiamųjų ir įpareigojančių nuostatų nevykdymą surašyti L.Ulevičiui administracinių teisės pažeidimų protokolą ir kreiptis į teismą dėl šio asmens patraukimo administracinėn atsakomybėn.

Anot komisijos pranešimo, L.Ulevičius, siekęs, kad Seimo narys Vytautas Gapšys dėl jo privačių susitarimų su Aplinkos ministerija imtųsi atitinkamų veiksmų, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus, draudžiančius naudotis tarnybinėmis pareigomis asmeninei naudai gauti ir draudimą naudotis pareigomis, siekiant paveikti kitų asmenų sprendimus, galinčius sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą.

VTEK taip pat konstatavo, kad jai V.Gapšio skundo pagrindu pradėjus tyrimą dėl L.Ulevičiaus elgesio, šis, kaip VRK narys, dėl susidariusios šališkumo situacijos privalėjo nedelsiant nusišalinti nuo bet kokių tarnybinių klausimų, susijusių su tuomečiu kandidatu į Seimo narius V.Gapšiu, svarstymo bei sprendimų priėmimo procedūrų.

„To nepadaręs L.Ulevičius pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimą vengti viešųjų ir privačių interesų konflikto ir prievolę nusišalinti tokiam konfliktui iškilus“, – teigiama pranešime.

Anot pranešimo, L.Ulevičius savo veiksmais kompromituoja VRK.

„L.Ulevičiaus laikysena (vieši pasisakymai), kai į valstybės politiką – LR Seimo narį V.Gapšį nukreipta provokacija vertinama kaip normali Vyriausiosios rinkimų komisijos nario pareigų dalis, Komisijos nuomone, nesiderina su valstybės pareigūnams keliamais padorumo, pagarbos žmogui ir valstybei principais. Tokiu savo elgesiu L.Ulevičius kompromituoja ne tik Vyriausiąją rinkimų komisiją, kurioje eina pareigas, bet ir visą valstybinę tarnybą“, – teigiama pranešime.

Anot VTEK, V.Gapšys nurodė socialiniame interneto tinkle facebook.com gavęs L.Ulevičiaus pasiūlymą susitikti ir aptarti pastarojo asmeninius interesus, susijusius su Aplinkos ministerijos vykdomais viešaisiais pirkimais.

„Labas, yra vienas klausimas ir pats gali turėti atsakymą. Kaip žinia, su kolegomis esam laimėję AM ryšių su visuomene konsultacijų konkursą ir paslaugų teikimas baigsis tik kitų metų birželį, todėl neišvengiamai teks dirbt ir su nauju ministru. Galbūt jau apytiksliai yra aišku, kas tai galėtų būti? Nes yra rizika, kad nueinantis gali imtis neadekvačių sprendimų dėl viešinimo priemonių/biudžetų ir reikia/galima būtų tam užkirsti kelią. Jeigu reikia – galim susitikt gyvai ir pakalbėt plačiau apie tai, bet reikėtų pernelyg nedelst“, – tokią L.Ulevičiaus žinutę gavo V.Gapšys.

L.Ulevičius tvirtino taip provokavęs Seimo narį, siekdamas įvertinti, ar V.Gapšys „užkibs“ ant metamo kabliuko.

L.Ulevičių į VRK iš konkursui paraiškas teikusių kandidatų delegavo teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min