Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 15, 14:36

VTEK pripažino buvusį Pagėgių merą K.Komskį supainiojus interesus

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pripažino, kad Pagėgių tarybos narys ir buvęs savivaldybės meras Kęstas Komskis neišvengė interesų konflikto, dalyvaudamas balsavime dėl brolio.
Kęstas Komskis
Kęstas Komskis / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Kaip ketvirtadienį pranešė VTEK, tyrime nustatyta, kad šių metų gegužę K.Komskis nenusišalino savivaldybės tarybos posėdyje sprendžiant, ar įtraukti į darbotvarkę klausimą, susijusį su mero politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojų pareigybių skaičiaus nustatymu.

Sprendimo projekte siūlyta šių pareigybių visai atsisakyti.

Pasak VTEK, K.Komskis balsavo prieš šio klausimo įtraukimą į darbotvarkę.

„VTEK atkreipia dėmesį, kad šio valstybės politiko brolis gegužę buvo priimtas į mero patarėjo, t.y. politinio (asmeninio) pasitikėjimo valstybės tarnautojo, pareigas mero įgaliojimų laikotarpiui. Taigi VTEK daro išvadą, kad, nenusišalindamas, K.Komskis sprendė tiesiogiai su jam artimo asmens einamomis pareigomis susijusį klausimą. Šioje situacijoje valstybės politikas privalėjo nusišalinti ir nedalyvauti“, – informavo komisija.

VTEK siūlo Pagėgių savivaldybės merui imtis prevencinių priemonių, kad būtų išvengta Viešųjų ir privačiųjų interesų derinimo įstatymo nuostatų pažeidimų savivaldybės tarybos posėdžiuose.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min