Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 19d. 12:45

VTEK: šešiems LNOBT darbuotojams teismas pažeidimų nepanaikino

Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras

Laiku privačių interesų nedeklaravusių ir tokiu būdu įstatymą pažeidusių šešių Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) darbuotojų skundus Vilniaus apygardos administracinis teismas atmetė kaip nepagrįstus. Liko galioti jiems nepalankūs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimai, rašoma pranešime spaudai.

Gegužę VTEK nusprendė, kad vadovaujančias pareigas LNOBT einantys darbuotojai – Viešųjų pirkimų skyriaus vadovė Zita Lukšienė, Personalo skyriaus vadovės pareigas ėjusi Inga Navickienė, Reklamos ir leidybos tarnybos vadovės pareigas ėjusi Janina Stankevičienė, Įrengimų tarnybos vadovas Darius Bačius, Renginių organizavimo skyriaus vadovas Artūras Alenskas ir Žiūrovų aptarnavimo tarnybos vadovas-vyriausiasis administratorius Audrius Kundrotas – pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus deklaruoti privačius interesus nustatyta tvarka ir terminais. Šiuo teisės aktu siekiama įtvirtinti valstybinėje tarnyboje priimamų sprendimų nešališkumą ir užkirsti kelią rastis korupcijai.

Atlikdama tyrimą VTEK nustatė, jog dauguma šių darbuotojų pavėlavo pateikti privačių interesų deklaracijas beveik penkerius metus. Pareigas LNOBT pradėjusieji eiti iki 2012 m., deklaruoti interesus elektroniniu būdu turėjo iki 2012 m. rugsėjo 30 d., o pareigas pradėję eiti vėliau – per 30 kalendorinių dienų nuo jų priėmimo į pareigas dienos. Tačiau visi jie deklaracijas pateikė tik šių metų balandį, kai VTEK jau buvo pradėjusi tyrimus.

Beveik visi šie darbuotojai LNOBT dirba daugiau nei 10 metų. VTEK vertinimu, biudžetinės įstaigos statusą turinčio teatro skyrių bei tarnybų vadovai nėra eiliniai darbuotojai, o jei šias pareigas atliktų nekontroliuojami asmenys, būtų sudėtinga užtikrinti viešųjų paslaugų teikimo skaidrumą. Dokumentai rodo, kad minėtųjų šešių LNOBT darbuotojų atliekamų pareigų pobūdis, įgaliojimai ir atsakomybė atitinka privačių interesų deklaravimo pareigą turinčio valstybinėje tarnyboje dirbančio asmens sąvoką. Ne tik formalūs jų pareigų pavadinimai, bet ir pavestos funkcijos rodo, kad Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatos jiems taikomos visa apimtimi.

Teismas pritarė VTEK sprendimams ir akcentavo, kad administravimo įgaliojimų turėjimas yra tiesiogiai sietinas su privalomųjų nurodymu davimu pavaldiems asmenims ir tokių asmenų kontrole. Tam, kad asmuo būtų prilygintas valstybinėje tarnyboje dirbančiam asmeniui ir jam būtų taikoma deklaravimo pareiga, būtini du požymiai: darbas biudžetinėje įstaigoje ir administravimo įgaliojimų turėjimas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min