Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 17d. 19:56

VTEK susidomėjo savo vaikus įdarbinusiomis muziejininkėmis ir savivaldybės konkursu

Konfliktas tarp uostamiesčio politikų bus nagrinėjamas Etikos komisijoje.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Konfliktas tarp uostamiesčio politikų bus nagrinėjamas Etikos komisijoje.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) penktadienį nusprendė pradėti tyrimą dėl Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus direktorės Reginos Lopienės ir pavaduotojos Auksės Kapočiūtės sprendimų.

Tyrimas pradėtas pagal Valstybės kontrolės pranešimą, esą R.Lopienė į darbą muziejuje priėmė savo dukrą ir sūnų, o A.Kapočūtė, laikinai eidama direktorės pareigas, įdarbino savo sūnų.

Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymas nurodo prievolę valstybės tarnautojams vengti interesų konflikto ir elgtis taip, kad nekiltų abejonių, jog toks konfliktas yra, nesinaudoti pareigomis asmeninei naudai gauti, priimant sprendimus, vadovautis įstatymais ir visų asmenų lygybės principu, nesinaudoti ir neleisti naudotis tarnybine ar kita su savo veikla susijusia informacija kitokia tvarka ir mastu, negu nustato įstatymai ar kiti teisės aktai.

Konkursą laimėjo sūnaus darbovietė

VTEK taip pat nusprendė, kad sostinės valdininkas, organizavęs konkursą, kurį laimėjo jo sūnaus darbovietė, pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą.

Pasak VTEK, Juliui Skesteniui, laikinai vykdant Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Kultūros ir ugdymo departamento direktoriaus pareigas, susidarė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatyme nurodyta interesų konflikto situacija dėl departamento organizuoto viešojo konkurso maisto produktams Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigoms pirkti.

Šiame konkurse dalyvavo ir jį laimėjo bendrovė, kurioje dirbo J.Skestenio sūnus. Numatyta, kad per metus ikimokyklinės įstaigos turėtų gauti maisto produktų daugiau nei už 15 mln. litų.

Dabartinės J.Skestenio pareigos savivaldybėje – Švietimo departamento direktoriaus pavaduotojas.

„J.Skestenis privalėjo šio įstatymo nustatyta tvarka minėtojo intereso savo veikloje vengti: apie interesų konflikto situaciją informuoti administracijos direktorių, papildyti savo privačių interesų deklaraciją ir nusišalinti nuo bet kokių veiksmų, susijusių su minėto viešojo pirkimo procedūromis“, – penktadienį paskelbė VTEK.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min