Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 09, 14:58 Atnaujinta 2022 09 09, 17:09

VTEK pradėjo tyrimą dėl NVSPL direktoriaus D.Bakšos elgesio

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą, ar Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) direktorius Danas Bakša nesinaudojo pareigomis asmeninei naudai gauti.
Danas Bakša
Danas Bakša / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

VTEK aiškinasi aplinkybes, kai būdamas ieškovas civilinėje byloje D. Bakša laboratorijos vardu pateikė pranešimą Vilniaus miesto apylinkės teismui apie įgaliojimo atstovauti NVSPL panaikinimą šios įstaigos įgaliotajai atstovei.

Ji iki tol byloje, atstovaudama laboratorijai, palaikė atsakovę – Sveikatos apsaugos ministeriją.

Taip pat vertinamos aplinkybės, kai, pasilikęs sau NVSPL atstovavimo funkciją D.Bakša galbūt užkirto jam asmeniškai nenaudingos NVSPL pozicijos atstovavimą tolesnėse teisminėse procedūrose.

Kaip pranešė VTEK, tyrimas pradėtas iš Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) gauto pranešimo ir duomenų pagrindu. Tyrimui atlikti Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymas numato trijų mėnesių terminą.

Pats D.Bakša sako, kad įgaliojimą VTEK skunde minimai atstovei panaikino, nes ją „be jokio juridinio pagrindo“ buvo paskyrusi jo pavaduotoja Rosita Marija Balčienė, vadovavusi NVSPL, kai jis buvo atleistas.

„Vertinu tyrimą ramiai, nes buvo priimti neteisėti sprendimai, juos priėmė pavaduotoja, tuo metu ji buvo vadove. Ji paskyrė asmenį, kuris apskritai neturi teisės vykdyti tokios veiklos. Tad natūralu – pamačiau situaciją ir ją užkardžiau, nes kitos įmonės darbuotojai buvo priskirta teisė administruoti e.teismų sistemą, nors tam nebuvo jokio juridinio pagrindo“, – BNS penktadienį sakė D.Bakša.

R.M.Balčienė teigė paskyrusi įmonės, su kuria NVSPL turi galiojančią teisinių paslaugų sutartį, atstovę prižiūrėti atsiliepimus teismams, nes pačios laboratorijos teisininkė laiku neparengė atsiliepimo į D. Bakšos ieškinį prieš Sveikatos apsaugos ministeriją.

„Pamatėme, kad ji mums nepasakė, kad reikia pateikti atsiliepimą. Tada, kadangi nebuvo kito teisininko, o tos įmonės atstovė yra patyrusi teisininkė, sudariau su ja papildomą susitarimą su sutarties priedu, kad ji mums atstovautų tame teisme ir atsiliepimą pateiktų, už ką aš buvau nušalinta“, – BNS tvirtino R.M.Balčienė.

Savo pavaduotoją D. Bakša yra nušalinęs nuo pareigų atliekant vidinį tyrimą dėl jos elgesio, R. M. Balčienė šiuo metu nedirba pateikusi pažymą dėl ligos.

15min primena, kad pernai spalį sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys atleido patį D.Bakšą, konstatavus šiurkštų darbo pareigų pažeidimą. D.Bakša sprendimą apskundė teismui, o šis anksčiau vasarą įpareigojo jį grąžinti į NVSPL vadovo pareigas.

Teismas tąkart konstatavo, kad vidinis tyrimas D.Bakšos atžvilgiu buvo atliekamas tendencingai, šališkai, neišklausius jo paties. Tyrimą atlikusi komisija savo darbą pradėjo Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybei reaguojant į gautą anoniminį skundą.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min