Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2019 08 29, 11:26

VTEK: Trakų istorijos muziejaus direktorius V.Poviliūnas pateko į interesų konfliktą

Eidamas biudžetinės įstaigos „Trakų istorijos muziejus“ direktoriaus pareigas, Virgilijus Poviliūnas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo (VPIDVTĮ) reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privačius interesus (3 straipsnio 1 dalies 2 punktas, 11 straipsnio 1 ir 2 dalys, 6 straipsnio 1 dalies 4 punktas). Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), praneša VTEK.
Trakų pilis
Trakų pilis / Indrės Bungardaitės / 15min nuotr.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu. Tyrimo duomenys rodo, kad 2017-2019 m. V.Poviliūnas muziejuje sprendė sau artimų asmenų darbo užmokesčio klausimus – pasirašė keturis su tuo susijusius įsakymus – ir tokiais veiksmais pateko į interesų konfliktą. VTEK neturi duomenų, kad tuometis muziejaus direktorius minimais atvejais būtų nusišalinęs.

Tai pat tyrimo metu nustatyta, kad, vadovaudamas minėtajai biudžetinei įstaigai ir dėl to turėdamas pareigą deklaruoti privačius interesus, V.Poviliūnas deklaracijoje nenurodė, jog yra asociacijos „Trakų Rotary klubas“ narys.

Privačių interesų deklaravimas yra viena iš veiksmingiausių viešųjų ir privačių interesų konfliktų valstybinėje tarnyboje prevencijos priemonių, kurianti pasitikėjimą viešuoju sektoriumi. Interesų deklaravimo svarbą pabrėžia Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EPBO) bei Europos Tarybos valstybių prieš korupciją grupė (GRECO). Jei valstybinėje tarnyboje dirbantys asmenys nedeklaruoja privačių interesų, daroma žala valstybinės tarnybos skaidrumo įvaizdžiui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min