Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

VTEK užkliuvusi aukšta SADM pareigūnė sako besišalinanti pinigus NVO skirstančių komisijų

Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija (NŠTA) trečius metus iš eilės gauna po keliasdešimt tūkstančių litų iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Vienas NŠTA tarybos narių yra Algimantas Ramonas, o jo žmona Jolanta Ramonienė – socialinės apsaugos ir darbo ministro konservatoriaus Donato Jankausko patarėja – irgi priklauso minėtai asociacijai, rašo „Lietuvos rytas“.

2008 metais, kai šiai ministerijai pradėjo vadovauti konservatorius Rimantas Dagys, NŠTA projektui „Visuomenės informavimo sistemos šeimos vertės ir savivertės kėlimui“ buvo atseikėta 21,4 tūkst. litų.

2008 metais, kai šiai ministerijai pradėjo vadovauti konservatorius Rimantas Dagys, NŠTA projektui „Visuomenės informavimo sistemos šeimos vertės ir savivertės kėlimui“ buvo atseikėta 21,4 tūkst. litų.

2009-ųjų balandį J.Ramonienė tapo socialinės apsaugos ir darbo viceministre, atsakinga už šeimos problemas, o NŠTA tais pačiais metais iš ministerijos gavo 35,2 tūkst. litų interneto svetainei, skirtai „šeimų informuotumui didinti“, sukurti.

Kai prezidente išrinkta Dalia Grybauskaitė nebepasiūlė R.Dagio į ministrų kabinetą, iš ministerijos buvo priversta pasitraukti ir J.Ramonienė.

Kurį laiką pabuvusi R.Dagio padėjėja Seime, moteris sugrįžo į ministeriją ir tapo ministro D.Jankausko patarėja.

Šiemet NŠTA šeimų apskritajam stalui organizuoti gavo 21,18 tūkst. litų.

2009 metų vasarą J.Ramonienė, tada dirbusi viceministre, buvo patekusi į Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos taikiklį.

„J.Ramonienė, dalyvaudama tyrime dėl „Gender Loops“ programos, supainiojo viešuosius ir privačius interesus, nes nenurodė, kad jos sutuoktinis yra NŠTA, inicijavusios kreipimąsi į Švietimo ir mokslo ministeriją, narys“, – tuomet nutarė etikos sargai.

Tokį sprendimą J.Ramonienė apskundė administraciniam teismui. Byla dar nebaigta.

D.Jankausko patarėja tikina, kad visi konkursai nevyriausybinėms organizacijoms (NVO) finansuoti vyksta atvirai ir ji nedalyvavo nė vienoje iš jų komisijų.

„Dirbu ne tik NŠTA, bet ir kitose nevyriausybinėse orgaizacijose, tačiau sąmoningai šalinuosi komisijų, kurios vertina jų projektus ir skirsto pinigus“, – aiškino J.Ramonienė.

Anot valdininkės, ministerija finansuoja ne tik NŠTA projektus, bet ir kitas nevyriausybines organizacijas, kuriose jai yra tekę dirbti, tačiau tai esą neturi nieko bendra su jos tiesioginiu darbu.
Ministras D.Jankauskas teigė pasidomėsiantis tuo, ar jo pavaldinė nedalyvavo skirstant pinigus NVO.

„Į savo komandą J.Ramonienę pasikviečiau, nes man reikėjo žmogaus, išmanančio šeimų problemas. Kiek žinau, J.Ramonienė nedalyvauja komisijos, kuri vertina nevyriausybinių organizacijų projektus finansavimui gauti, darbe. Bet aš tuo dar pasidomėsiu“, – sakė jis.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min